افتخارات دولت تدبیر و امید درحوزه گازرسانی استان گلستان

علی طالبی با اشاره به افتخارات دولت تدبیر و امید در حوزه گازرسانی استان گلستان گفت: امروز با همت و یاری مسئولین، شاهد توسعه و رشد روزافزون استان گلستان در بخشهای مختلف خدمت در دولت تدبیر و امید بویژه در صنعت گازرسانی هستیم.
به گزارش ساجد خبر، مدیر عامل شرکت گاز استان گلستان درمصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی شرکت در این خصوص افزود: در دولت تدبیر و امید حجم خطوط شبکه گازرسانی در گلستان از میزان  ۶۸۰۷ کیلومتر در دولتهای گذشته به ۹۸۴۱  کیلومتر  افزایش یافته و تعداد خانوار بهره مند از گازاستان نیز  از ابتدای شروع به فعالیت دولت تدبیر و امید از ۴۳۹ هزار به حدود ۶۱۰ هزار خانوار افزایش پیدا کرده است، ضمن اینکه درحال حاضر ۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۹۸ درصد خانوار روستایی استان نیز تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند.
مهندس طالبی با اشاره به وضعیت گازرسانی به شهر ها و روستاهای استان گفت: تا سال ۹۱ در استان گلستان  تعداد ۶۵۳ روستا گازرسانی شده بود و در حال حاضر این  تعداد به ۸۹۴ روستا افزایش یافته است ضمن اینکه تمامی روستاهای  استان که قابلیت گازرسانی دارند در برنامه اجرایی  این شرکت قرار گرفته اند .
وی در ادامه  اظهار داشت: گازرسانی به  شهرها  نیزدر این دولت بسیار مورد توجه بوده، بطوری که در حال حاضر تمامی ۳۳ شهر استان با ۱۰۰ درصد پوشش جمعیتی از نعمت گاز طبیعی بهره مند می باشند.
مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان با بیان اینکه در حوزه گازرسانی به واحدهای صنعتی نیز پیشرفت های  بسیار زیادی را شاهد بودیم تصریح کرد: با نگاه مثبت دولتهای دهم و یازدهم در راستای حمایت از تولید ملی، رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال، توسعه صنعت استان و کمک به چرخه اقتصادی کشور  با وجود تحریم های ظالمانه  دشمن،  روند گازرسانی به صنایع شتاب و رشد چشمگیری  داشته و در همین رابطه تعداد واحدهای صنعتی گازرسانی شده استان از ۱۸۹۸ مورد به ۳۱۷۵  مورد افزایش پیدا نموده است.
طالبی با تشریح اعتبارات جذب شده در بخشهای شهری، روستایی و صنایع  تصریح کرد: در مجموع در دولت تدبیر و امید در سرفصل گازرسانی به شهرها  حدود ۷۲۷ میلیارد ریال، در بخش گازرسانی به روستاها  بالغ بر ۴۱۳۲  میلیارد ریال و برای صنایع و محورهای صنعتی  استان نیز افزون بر ۶۹۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات سرمایه ای هزینه شده است.