از ورود سامانه بارشی و احتمال وقوع سیلاب تا تخصیص آب خزر برای شمال گلستان منتظر مجوز محیط زیست

از ورود سامانه بارشی تا تخصیص آب خزر برای شمال گلستان منتظر مجوز محیط زیست از جمله اخبار مهم یکشنبه دوازدهم اردیبهشت ماه در گلستان بود.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از گلستان ما، رئیس ستاد اقامه نماز گلستان گفت: ستاد اقامه نماز برای دانش آموزان، خانواده ها و معلمان این بستر را در فضای شاد ایجاد کرده تا در راستای گسترش فرهنگ نماز گام های موثری برداشته شود.

رئیس گروه بیماریهای غیرواگیر استان گلستان گفت: ۳۲ درصد جمعیت کل گلستان مبتلا به فشارخون بالا و حدود ۱۳ درصد مبتلا به دیابت هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان گفت: گذر از تابستان پر تنش آبی با صرفه‌جویی در مصرف آب امکان‌پذیر است.

مدیرکل هواشناسی گلستان از ورود سامانه بارشی و احتمال آبگرفتگی و سیلاب در استان خبرداد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان گفت: متاسفانه تاکنون هیچ کدام از شهرداری های استان در زمینه توسعه شهر الکترونیک فعالیت خاصی نداشته اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: پس از چند روز کاهش، دوباره شیوع کرونا در گلستان افزایشی شده و تعداد بستری ها به ۵۶۸ نفر رسیده است.

کمانگری از راه اندازی سامانه الکترونیکی پاسخگویی به شکایات سازمان بیمه سلامت خبر داد.

استاندار گلستان گفت: کارخانه «سیمان پیوند» به عنوان تنها کارخانه سیمان استان باید تعهدات محیط زیستی خود را در خصوص کاشت درخت و تبدیل عرصه بهره‌برداری به شرایط پیشین اجرا کند.

مسئول امور بین‌الملل بسیج دانشجویی گلستان با اشاره به ضرورت برخورد قضایی با عاملان جسارت به ساحت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: همه باید بدانند حاج قاسم خط قرمز ماست و هیچ جسارتی را بر نخواهیم تافت.

نماینده غرب استان گلستان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به خشکسالی و ضرورت آبیاری اراضی کشاورزی سهم اراضی پایین‌دست «سد بوستان»، «گلستان» و «وشمگیر» به ویژه «وشمگیر» به پایین از آب سدهای استان مشخص شود.

شهردار گرگان از آغاز مرحله دوم تزریق واکسن کرونا به پاکبانان شهرداری گرگان خبر داد.