رئیس کل دادگستری گلستان خبرداد:

گلریزان مجازی برای کمک به آزادی ۱۶۴ زندانی بدهکار در گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان از تلاش برای آزادی ۱۶۴ زندانی دیون مالی تا عیدفطر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساجد خبر به نقل از روابط عمومی دادگستری استان گلستان، هادی هاشمیان اظهارکرد: سال گذشته با کمک خیران و ستاد دیه و گذشت شاکیان ۲۷۰ زندانی جرایم مالی از زندان آزاد شدند و هم اکنون ۱۶۴ زندانی دیگر چشم انتظار کمک هم استانی ها برای آزادی هستند.

هاشمیان افزود: مجموع بدهی این زندانیان ۱۰ میلیارد تومان است که امیدواریم با همت هم استانی ها و بخشش شاکیان همه این زندانیان، عید فطر امسال آزاد شوند و به آغوش خانواده هایشان بازگردند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: به علت شرایط کرونا، امسال هم گلریزان برای آزادی زندانیان، به صورت مجازی برگزار می شود که از ابتدای این ماه مبارک رمضان تاکنون هم استانی ها ۴۰۰ میلیون تومان اهدا کرده اند.

هاشمیان ادامه داد: امروز آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان هم با اهدای ۱۷۰ میلیون تومان برای کمک به آزادی این زندانیان به گلریزان مجازی پیوست.

وی اضافه کرد: استاندار گلستان هم قول داد با مشارکت فرمانداران ۱۴ شهرستان در مجموع ۲ میلیارد تومان برای آزادی زندانیان اهدا کنند. شورای شهر و شهرداری گرگان هم با اهدای ۳۰۰ میلیون تومان برای کمک به آزادی زندانیان مشارکت کردند.

هاشمیان گفت: امیدواریم با ادامه کمک های مردمی و خیرین و گذشت شاکیان همه زندانیان جرایم غیرعمد استان که از بد حادثه و به علت بدهکاری و شرایط اقتصادی گرفتار شده اند، راهی خانه های خود شوند.

رئیس کل دادگستری گلستان از هم استانی ها دعوت کرد با هر میزان مبلغی که در توان دارند برای کمک به آزادی زندانیان مشارکت کنند.