۴۰ هزار بسته معیشتی بین خانواده‌های کم برخوردار گلستانی توزیع می‌شود

رزمایش مومنانه به همت مجمع مشارکت‌های مردمی استان گلستان امروز برگزار شد و قرار است ۴۰ هزار بسته معیشتی بین خانواده‌های نیازمند توزیع شود.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از تسنیم از  گرگان ، ظهر امروز و با حضور مسئولان استاندار گلستان، رزمایش مومنانه و مواسات در ماه مبارک رمضان به همت مجمع مشارکت‌های مردمی در استان برگزار شد.

در این مرحله از این رزمایش به مناسبت ماه مبارک رمضان ۴۰ هزار بسته معیشتی به ارزش ۱۲ میلیارد تومان بین خانواده‌های نیازمند و در محله‌های کم برخوردار توزیع می‌شود.

هادی حق شناس، استاندار گلستان در این رزمایش با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا در کشور و استان گلستان، خیران و سازمان‌های مردم نهاد همواره پای کار بوده‌اند، از آنان قدردانی کرد.

وی اظهار داشت: کمک‌های مومنانه و کمک‌های سازمان‌های دولتی، سمن‌ها و گروه‌های جهادی از ابتدای کرونا به صورت منسجم در استان شکل گرفت و تا کنون چند صد هزار بسته معیشتی در استان توزیع شده است.

استاندار گلستان افزود:  با شیوع ویروس منحوس کرونا همه مردم در گروه‌های شغلی مختلف دچار آسیب شدند، برخی شغل خود را از دست داده‌اند و مشکلات اقتصادی زیادی پیدا کردند و آسیب کرونا به آنان بیش از بقیه بوده است.

وی بیان داشت: گروه‌های مردم همپای نهادهای حمایتی و سایر خیران تلاش کردند از این خانواده‌ها حمایت کنند و کمک‌های مومنانه خود را به دست آنان برسانند.

حق شناس گفت: همه خیران و افرادی که توانایی مالی دارند، کمک‌های خود را به این گروه های مردمی برسانند زیرا این گروه‌ها با شناسایی افرادی که آسیب جدی دیدند می‌توانند کمک‌ها را به نیازمندان واقعی برسانند.

وی ابراز امیدواری کرد رزمایش مواسات و همدلی ماه رمضان امسال در گلستان پر شورتر و هدفمندتر از سال گذشته برگزار شود و از همه دستگاه‌های دولتی، خیران، گروه‌های جهادی، نهادهای حمایتی، سازمان‌های مردم نهاد و غیره خواست از نیازمندان دست‌گیری کنند.