مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان:

ترویج فرهنگ کمک به نیازمندان جامعه را به صورت عملی اجرا کنیم

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان گلستان گفت: ترویج فرهنگ کمک به نیازمندان جامعه ترویج فرهنگ اهل بیت (علیهم السلام) است که باید در روزهای ماه مبارک رمضان این فرهنگ را به صورت عملی اجرا کنیم.

به گزارش پایگاه خبری ساجد خبر، مهدی بیکی دبا اعلام این مطلب اظهار کرد: ما همیشه درس کرامت، سخاوت و بخشندگی را باید در مکتب اهل بیت (علیهم السلام) بیاموزیم، آنها به ما می آموزند که در این زندگی دنیایی چگونه باید مسیر تکامل انسانیت را طی کنیم.

وی افزود: سیره و زندگی امام حسن مجتبی (ع) سراسر درس است، او کریم اهل بیت (علیهم السلام) است و باید در زندگی و روش زندگی همواره از او بیاموزیم.

بیکی ادامه داد: ماه مبارک رمضان و ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) دو مناسبت در هم آمیخته و و دو نور است که باعث می شود شعف و شادی در دل مومنان و روزه داران دو چندان شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان افزود: با شیوع ویروس کرونا کمک های مومنانه نیز در کشور و به خصوص از مساجد عملیاتی شد و مردم به صورت خودجوش به وظیفه دینی خود عمل کردند و در ایام ماه مبارک رمضان نیز این برنامه از سوی بسیاری از خیرین و مسجدیان هنوز هم ادامه دارد.

وی اضافه کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد نیز با کمک های مومنانه که از ابتدای شیوع ویروس کرونا داشته اند سیره امام حسن مجتبی (ع) را ترویج می دهند.

بیکی گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان بر اساس گزارش های واصله از کانون های مساجد، برنامه کمک های مومنانه جزو برنامه کانون های مساجد بوده است و در ایام ولادت امام حسن مجتبی (ع) این برنامه بیشتر شده است.