به مناسبت روز زمین پاک ؛

افتتاح متمرکز پروژه های مدیریت پسماند استان با اعتبار ۱۱۱ میلیارد ریال

به مناسبت روز زمین پاک و در مراسمی با حضور استاندار گلستان، پروژه‌های سازمان مدیریت پسماند شهرداریهای استان در مجموع با اعتبار ۱۱۱ میلیارد ریال در شهرستان آزادشهر به صورت متمرکز افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری ساجد خبر، استاندار گلستان در مراسم افتتاح متمرکز طرح های مدیریت پسماند اظهار کرد: وشبختانه سازمان مدیریت پسماند شهرداری های استان اقدامات بسیار خوبی را در راستای دفن بهداشتی زباله در دو سایت شرقی و غربی استان انجام داده است.

هادی خق شناس  افزود: در ۶۰ درصد روستاها و همه شهرهای استان، زباله به صورت مکانیزه جمع‌آوری می شود.

وی گفت: امید  داریم با افتتاح پروژه لندفیل آزادشهر، دیگر شاهد بوی نامطبوعی که طی سالیان گذشته موجب آزار مردم این شهرستان می‌شده است نباشیم.

از دیگر طرح هایی که در این مراسم افتتاح شد ، پروژه‌های شامل بزرگترین مرکز دفن بهداشتی پسماندهای شهری در شمال کشور و با ظرفیت ۱۲۰ هزار تن بود که با اعتبار ۲۰ میلیارد به بهره برداری رسید.

همچنین لندفیل مهندسی بهداشتی پسماندهای شهری سایت غربی استان در ابعاد ۱۲ هزار مترمکعب و با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال و اولین و بزرگترین لندفیل مهندسی بهداشتی پسماندهای شهری سایت شرقی استان در ابعاد ۱۲ هزار متر مکعب با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

ساماندهی و ساخت سکوی انتقال، خرید ماشین آلات سنگین جهت ساماندهی مراکز دفن در دو سایت غرب و شرق استان و خرید تجهیزات از دیگر پروژه های افتتاح شده امروز بود.

مدیرعامل سازمان پسماند استان گلستان گفت: ایجاد این مرکز لندفیل بهداشتی پسماند شهری به منظور مدیریت شیرابه پسماند صورت گرفته و با این اقدام دفن پسماند از حالت سنتی خارج می شود.

محسن سمیعی بیان کرد: یکی از مسائل مهم مردم این منطقه موضوع دفن شیرابه پسماند بود و امیدواریم با این اقدام بتوانیم مشکلات به وجود آمده در این زمینه را کاهش دهیم.