فرزندان خود را در فضای مجازی تنها نگذارید

رئیس پلیس فتا گلستان : کودکان و نوجوانان در برابر تهدیدات فضای مجازی آسیب پذیرند ، مراقب آن‌ها باشید و بر رفتارشان نظارت داشته باشید.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز گلستان ؛ سرهنگ ابراهیم پرسا با توصیه به اعمال نظارت بیشتر بر کودکان در فضای مجازی گفت : با گسترش نفوذ اینترنت ، دسترسی افراد به فضای مجازی افزایش یافته و با این پیشرفت‌ها، تهدید‌های مختلف و متنوع موجود در فضا‌های مجازی که مشخصه اصلی آن‌ها ارتباط با سایر کاربران است، نگرانی‌ها در مورد امنیت کودکان و نوجوانان را بسیار افزایش داده است.

وی افزود : مراقب باشید کودکان کم سن و سال بدون نظارت ، از فضای مجازی استفاده نکنند و تنظیمات امنیت و حریم خصوصی دستگاه را به طور مرتب بررسی کنید.

این مقام انتظامی تصریح کرد: از نرم افزار‌های مانیتورینگ استفاده کنید و برای استفاده ازشبکه‌های اجتماعی و دستگاه‌ها قانون بگذارید.

پرسا گفت : سعی کنید عادت‌های کودکان و نوجوانان خود را بشناسید و الگوی مناسبی برای فرزندان خود باشید.

رئیس پلیس فتا استان یاداور شد: در مورد فناوری‌های جدید به روز باشید و مراقب تصاویر و مطالبی که در شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌کنید، باشید و به فرزندانتان نیز آموزش دهید که به غریبه‌ها در این فضا اعتماد نکنند و اطلاعات خصوصی و خانوادگی را در فضای مجازی به اشترک نگذارند و برای دیگران ارسال نکنند.