مدیرکل استاندارد گلستان:

صدور ۸۴ پروانه کاربرد علامت استاندارد در گلستان

مدیر کل استاندارد گلستان از صدور 84 پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده های واحدهای تولیدی استان، در طی سال 99 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساجد خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان گلستان، رضا دهدشتی زاده با بیان اینکه علامت استاندارد ایران نشانگر تعهد تولید‌کننده یا ارائه‌کننده خدمت به رعایت ضوابط و موازین و استمرار انطباق مشخصات کالا با استانداردهای ملی و همچنین اطمینان خاطر در مصرف کننده است، اظهار داشت: در سال گذشته در جلسات کمیته علائم و کنترل کالای برگزار شده در اداره کل استاندارد استان گلستان، تعداد ۸۴ پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده های واحدهای تولیدی استان صادر شد.
وی افزود: از ۸۴  پروانه صادر شده برای واحدهای تولیدی استان، تعداد ۷۹  پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و ۵  پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی بوده است.
دهدشتی زاده بیان داشت: بر اساس برنامه ابلاغی سازمان ملی استاندارد ایران، صدور ۷۲ پروانه کاربرد علامت استاندارد  اجباری بر عهده اداره کل استاندارد استان گلستان بوده است که شاهد  تحقق ۱۱۰ درصدی عملکرد در این شاخص می باشیم.
دبیرشورای استاندارد استان گلستان با اشاره به این که پروانه های صادر شده در صنایع غذایی و کشاورزی، ساختمانی و معدنی، شیمیایی و بسته بندی و سلولوزی، خودرو و نیرو محرکه، مکانیک و فلز شناسی بوده است، خاطر نشان کرد: هر قدر در زمینه گسترش استاندارد سازی در جامعه به ویژه محصولات صنعتی، کشاورزی و خدماتی و ترویج آن تلاش و کوشش شود اقتصاد جامعه محکم تر می شود.
دهدشتی زاده تصریح کرد: طی سال ۹۹ نیز ۴۶ پروانه اجباری ابطال، ۴۸ پروانه اجباری تمدید ۱۴ پروانه اجباری تعلیق و ۲۲ پروانه اجباری نیز رفع تعلیق گردید.
وی در پایان با اشاره به اینکه رعایت استانداردها کشور را به مسیر پیشرفت و توسعه سوق می‌دهد، خواستار توجه به این مهم از سوی تمام افراد به ویژه واحدهای تولیدی ـ خدماتی شد.