فرمانده هنگ مرزی اترک گنبدکاووس خبر داد:

توزیع غذای گرم بین مردم مرزنشین گنبدکاووس

فرمانده هنگ مرزی اترک گنبدکاووس گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی مردم به ویژه مردم مناطق محروم و مرزنشین تعداد یک‌هزار و ۵۰۰ پرس غذای گرم در روستاهای نوار مرزی توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری ساجد خبر، محمدباقر نجفی‌نژاد با اعلام ابن خبر اظهار کرد: یکی از برنامه های هنگ مرزی اترک ویزیت رایگان در مناطق مرزی در مناسبت‌های مختلف بوده که با توجه به همه‌گیری و شیوع ویروس کرونا این فعالیت در دستور ویژه قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: از زمان شیوع کرونا تاکنون پزشکان عمومی، متخصص و دندانپزشکان طی چندین مرحله در پاسگاه‌های مرزی و روستاهای نوار مرزی حضور یافته و با کمک هلال احمر اقدام به ویزیت رایگان، تب‌سنجی، غربالگری، مشاوره رایگان و پالایش سلامت کردند.
فرمانده هنگ مرزی اترک شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد: در راستای مبارزه و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا  در این مدت چندین مرحله ماسک، محلول‌های ضدعفونی کننده در قالب بسته‌های بهداشتی بین مردمان محروم نوار مرزی و پاسگاه‌های مرزی توزیع شده است.

وی ادامه داد: آموزش مردم این مناطق در راستای پیشگیری از بیماری کرونا در دستور کار بوده و در راستای مبارزه با این بیماری دو پزشک در شهر اینچه‌برون و روستای داشلی‌برون مستقر شده تا مردم در صورت وجود علائم بیماری به این پزشکان مراجعه کنند.
نجفی‌نژاد از ویزیت رایگان در هفته سلامت خبر داد و گفت: به‌مناسبت هفته سلامت ویزیت و دارو رایگان در دستور کار قرار دارد و پزشکان در این هفته در روستاها و مناطق مرزی حضور خواهند یافت.
وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون در راستای مبارزه با کالای قاچاق حدود ۳۰۰ لیتر انواع مشروبات الکلی دست‌ساز، ۱۷۴ بطری و ۵۹۲ قوطی مشروبات الکلی کشف و ضبط شد.
فرمانده هنگ مرزی اترک گنبدکاووس خاطرنشان کرد: تا پایان ریشه‌کنی کرونا مرزبانی در کنار مرزبانان اصلی که همان مردم مرزنشین بوده و حافظ امنیت مرزها هستند خواهد بود و کمک‌های بهداشتی و معیشتی به این مناطق محروم ادامه دارد.