از کاهش شهرهای قرمز تا تعطیلی ۱۵درصد واحدهای صنعتی در استان

از کاهش شهرهای قرمز گلستان تا تعطیلی 15درصد واحدهای صنعتی در استان از جمله اخبار مهم دوشنبه ششم اردیبهشت ماه در گلستان بود.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از پایگاه خبری گلستان ما،مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: ۷۱ یتیم گلستانی تحت پوشش کمیته امداد امسال خانه دار می شوند.

*** رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که در نتیجه رعایت بیشتر شیوه‌نامه‌های بهداشتی، وضعیت شیوع کرونا در گنبدکاووس، آزادشهر، کردکوی و بندرگز از قرمز به نارنجی تبدیل شد.

***مدیرکل هواشناسی گلستان از افزایش دما طی روزهای دوشنبه و سه شنبه در استان خبرداد.

*** فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گرشگری و صنایع دستی استان گلستان از دستگیری حفاران غیرمجاز در شهر تاریخی استرآباد گرگان خبر داد.

*** رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس گفت: به منظور پیشگیری از هرگونه حوادث احتمالی برای کارگران در حین کار ۳۵۱ مسوول ایمنی در واحدهای کارگری مستقر شدند.

*** یک متخصص بیماری های داخلی گفت: هم اکنون مراجعات کرونایی به مطب ها در گلستان خانوادگی شده و این امر نشان می دهد که با عدم رعایت قوانین بهداشتی، ویروس بین اعضای خانواده چرخیده است.

*** یک کارشناس محیط زیست گفت: نمی‌توان گفت «بوتولیسم» تنها عامل مرگ و میر پرندگان مهاجر تالاب میانکاله است ونیاز داریم برای تشخیص عامل آن وپایان دادن به آن از مراجع بین‌المللی کمک بگیریم.

***  مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان از آبگیری اولیه سد نرماب چهل چای مینودشت در خردادماه سال جاری خبرداد.

*** مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: در راستای معرفی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در مجامع بین المللی، چهار شهر استان گلستان در این طرح انتخاب شدند.

*** دادستان عمومی و انقلاب مرکز گلستان با اشاره به سوء استفاده‌های ملی و اختلاس در برخی شوراها و شهرداری‌ها بر انجام وظایف نظارتی شوراها تأکید کرد.

.***آنطور که آمارهای رسمی نشان ‌می‌دهد حدود ۱۵ درصد واحدهای صنعتی در استان گلستان غیرفعال و تعطیل هستند هرچند همین آمار بعضا ۳۵ تا ۴۰ درصد هم اعلام می‌شود.

.***رئیس کل دادگستری گلستان با تأکید بر رصد کامل فعالیت نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی گفت: تاکنون تخلف انتخاباتی در استان ثبت و گزارش نشده است.

.*** جانشین فرمانده انتظامی استان گلستان از کشف ۱۰ تن و ۸۰۰ کیلوگرم تخم مرغ غیربهداشتی و فاسد شده در بخش کمالان علی آبادکتول خبر داد.