رسانه‌های انقلابی مشکلات مردم را شفاف و تیزبینانه نشر دهند/ امید مردم به رسانه‌های مطالبه‌گر است

مسوول سازمان بسیج رسانه سپاه نینوا استان گلستان گفت: رسانه‌های انقلابی باید مشکلات مردم را شفاف، گویا و تیزبینانه نشر دهند تا فضای مطالبه‌گری در جامعه تقویت و افزایش پیدا کند و مسوولان مجاب به پیگیری و حل مسائل عمومی گام‌های اساسی بردارند.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از فارس از گرگان، محمدمهدی تجری امروز اظهار کرد: بسیج رسانه همواره بستری به وجود آورده که رسانه‌ها در سایه انسجام بتوانند نسبت به آگاهی‌بخشی و بصیرت‌افزایی عمومی اقدام کنند.

وی نقش رسانه را در تنویر افکار عمومی مهم خواند و تصریح کرد: رسانه‌های انقلابی باید مشکلات مردم را شفاف، گویا و تیزبینانه نشر دهند تا فضای مطالبه‌گری در جامعه تقویت و افزایش پیدا کند و مسوولان مجاب به پیگیری و حل مسائل عمومی گام‌های اساسی بردارند.

* هر چه رسانه‌ها در بصیرت‌افزایی جامعه به درستی ایفای نقش کنند مردم در انتخاب گزینه اصلح موثر ورود می‌کنند

مسوول سازمان بسیج رسانه سپاه نینوا استان گلستان از فعالان رسانه به عنوان پیش‌قراولان جبهه مطالبه‌گری یاد کرد و افزود: هر چه رسانه‌ها در این فضا بتوانند حرکت کنند اعتماد عمومی به رسانه پرنگ‌تر می‌شود، رسانه باید حرف مردم را بازگو کند، چراکه امید مردم به رسانه‌های مطالبه‌گر است.

تجری بر لزوم تقویت مطالبه‌گری از سوی رسانه‌های مردمی تاکید کرد و گفت: این اتفاق انگیزه‌ای برای مدیران خدوم خواهد شد از طرفی مدیران کم‌کار به خود می‌آیند که وقتی بر کرسی مسوولیت تکیه زدند باید پیگیر مطالبات مردم باشند.

وی در خصوص نقش مهم رسانه‌ها در مهمترین اتفاق سیاسی اجتماعی کشور ابراز کرد: ۲۸ خرداد انتخابات مهمی در پیش است و مردم سرنوشت خود و کشورشان را برای چهار سال آینده تعیین می‌کنند هر چه رسانه‌ها در بصیرت‌افزایی جامعه به درستی ایفای نقش کنند مردم در انتخاب گزینه اصلح موثر ورود می‌کنند.

* تلاش رسانه‌ها باید به تبیین شاخصه‌های مدنظر مقام معظم رهبری معطوف شود تا نتیجه آن انتخاب آگاهانه از سوی مردم باشد/ توجه به مطالبات به حق مردم از مهمترین تکالیف رسانه‌های در تراز انقلاب اسلامی است

مسوول سازمان بسیج رسانه سپاه نینوا استان گلستان با تاکید بر اینکه مشارکت حداکثری و انتخاب آگاهانه دو مولفه بسیار مهم است، گفت: بصیرت‌افزایی و آگاهی‌بخشی در زمینه انتخابات به معنای زوم کردن رسانه‌ها روی مصادیق نیست، بلکه تلاش رسانه‌ها باید به تبیین شاخصه‌های مدنظر مقام معظم رهبری معطوف شود تا نتیجه آن انتخاب آگاهانه از سوی مردم باشد.

تجری توجه به مطالبات به حق مردم را از مهمترین تکالیف رسانه‌های در تراز انقلاب اسلامی برشمرد و تصریح کرد: داغ شدن فضای سیاسی و انتخاباتی نباید شرایط را به سمتی سوق دهد که مشکلات و تنگناهای معیشتی، اقتصادی و اجتماعی نادیده گرفته شود.

وی ارتقاء سطح رفاهی مردم را از مهمترین مسائل حقوق شهروندی برشمرد و گفت: توجه و ارائه راهکار عملیاتی در راستای مسائل بیکاری، محرومیت‌زدایی و استفاده از نیروی انسانی متعهد و متخصص می‌تواند منجر به پیشرفت و تعالی یک جامعه شود.

* نقش‌آفرینی رسانه‌ها در سایه هم‌افزایی می‌تواند منجر به جریان‌سازی و پیگیری مسائل عمومی و تخصصی استان باشد

مسوول سازمان بسیج رسانه سپاه نینوا استان گلستان بر لزوم برقراری تعامل هر چه بیشتر بین رسانه‌های مکتوب و مجازی تاکید کرد و افزود: نقش‌آفرینی رسانه‌ها در سایه هم‌افزایی می‌تواند منجر به جریان‌سازی و پیگیری مسائل عمومی و تخصصی استان باشد.

تجری با اشاره به اینکه فعالان رسانه استان گلستان نیز با مشکلات فراوانی در زمینه مطالبات صنفی روبرو هستند از تشکل‌های صنفی خانه مطبوعات، فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسوولان مرتبط خواست تا مطالبات بر زمین مانده و چند ساله این قشر زحمتکش را محقق کنند.