اسلامی: شهرداری گرگان، خوب و هوشمندانه بسته شده بود/ مهرام، فینالیست سربلند لیگ برتر است

سرمربی فصل گذشته شهرداری قزوین گفت: تمرینات و تجربه مهران شاهین‌طبع باعث شده بود تا تیم شهرداری گرگان، پیش از شروع فصل و روی کاغذ از سایر تیم‌ها بهتر باشد.

به گزارش ساجد خبر، محمدرضا اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد قهرمانی تیم شهرداری گرگان در لیگ برتر بسکتبال اظهار داشت: شاکله اصلی تیم شهرداری گرگان، پیش از تیم‌های دیگر لیگ، شکل گرفته و خیلی خوب و هوشمندانه بسته شده بود. در این تیم، تعادل بسیار خوبی بین بازیکنان در دفاع و حمله وجود داشت که این نخستین برتری، تیم گرگان نسبت به سایر تیم‌ها بود.

سرمربی فصل گذشته شهرداری قزوین ادامه داد: همچنین بازیکنان خارجی تیم گرگان به خوبی با سایر اعضای تیم هماهنگ شدند و در دفاع، بسیار موثر نشان دادند. ریباند‌های خوب بازیکنی مثل «آمینو» به سایر بازیکنان، اعتماد به نفس می‌داد و در حمله هم استرس بازیکنان شوتزن را کم کرده بود.

اسلامی گفت:‌ تمرینات و تجربه مهران شاهین‌طبع هم باعث شده بود تا این تیم، پیش از شروع فصل و روی کاغذ از سایر تیم‌ها بهتر باشد. مایک رستم‌پور را هم باید یک بازیکن خارجی در نظر گرفت چون چیزی کمتر از یک خارجی برای گرگان نبود. در واقع این تیم، ۳ بازیکن خارجی داشت. جوان‌های تیم شهرداری هم جزو بهترین‌های لیگ بودند.

او در مورد تیم مهرام نیز گفت: مهرام در سری بازی‌های فینال، خوب بازی کرد و شانه به شانه حریف پیش رفت. اگر پرتاب پنالتی آخر بازیکن مهرام، وارد سبد نمی‌شد، چه بسا گرگان، فرصتی برای حمله پیدا نمی‌کرد و مهرام برنده بازی چهارم شده بود. مهرام، فینالیست سربلند لیگ برتر است و بازی چهارم فینال را با یکی دو اشتباه جزئی واگذار کرد. نایب قهرمانی، چیزی از ارزش‌های مهرام کم نکرد.

اسلامی در مورد ۵ فوله شدن مهدی کامرانی و صمد نیکخواه بهرامی، دو مهره موثر مهرام در کوارتر سوم تصریح کرد: بازیکنان می‌توانند در طول یک بازی، تعداد خطاهای خود را مدیریت کنند ولی بازی حساسی مثل فینال که فشار زیادی روی آنهاست، کنترل خطاها، کار سختی است. بازیکنان در این شرایط، نباید، خطاهای خود را در شروع بازی هدر بدهند. کادر فنی هم باید در این مورد به بازیکنان تذکر بدهد. مهدی کامرانی و صمد نیکخواه در سری فینال، خارق‌العاده بودند و باید تعداد خطاهای این دو مهره تاثیرگذار کنترل می‌شد تا در تیم از حضور آنها محروم نشود.

او در مورد بازی نکردن میثم میرزایی برای تیم مهرام اظهار داشت: اگر میثم برای مهرام بازی نکرد، در طرف مقابل، کیوان ریاعی و بوستانیان هم برای شهرداری گرگان بازی نکردند. بازیکنی از مهرام باید مقابل «آمینو» قرار می‌گرفت که بتواند با او در هر پستی مقابله کند.

اسلامی در مورد شرایط تیم شهرداری قزوین گفت: بودجه تیم برای فصل آینده تصویب شده ولی من قراردادی با این تیم ندارم. چند پیشنهاد به دستم رسیده که مشغول ارزیابی آنها هستم.