آغاز فرآیند انتخابات اعضای هیات مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان گلستان

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان از ابلاغ نظام‌نامه نهمین دوره انتخابات اعضای هیات مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان و آغاز فرآیند آن در استان خبر داد.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، حسین محبوبی اظهار کرد: اقدامات اولیه آمادگی در حوزه معاونت مسکن و ساختمان این اداره کل انجام شده است و احکام اعضای دستگاه نظارت و هیات اجرایی استان ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: انتخاب اعضای هیات اجرایی استان طبق مفاد ماده ۶۲ آیین‌نامه اجرایی قانون انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان گفت: مهلت پذیرش تقاضای نامزدهای عضویت در هیات مدیره از روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت سالجاری آغاز خواهد شد و به مدت ۱۵ روز ادامه خواهد داشت، بعداز پایان مهلت پذیرش، فرآیند بررسی وضعیت متقاضیان آغاز و اقدامات لازم برای دریافت استعلام از مراجع ذیربط ظرف یک ماه انجام می‌پذیرد و تصمیم نهایی در خصوص صلاحیت نامزدها اتخاذ و در هفته اول تیرماه جاری به نامزدهای رد صلاحیت‌شده اعلام خواهد شد.

محبوبی افزود: پس از وصول شکایات و رسیدگی به آنها، نظر قطعی در مورد تمام نامزدها اعلام خواهد شد و پس از تایید اولیه نامزدهای عضویت در هیات مدیره سازمان استان و اعلام نظر اولیه به هیات اجرایی، فهرست نهایی از سوی دستگاه نظارت استان تایید خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: فهرست نهایی نامزدها از روز دوشنبه ۲۸ تیرماه سالجاری در روزنامه محلی یا کثیرالانتشار منتشر خواهد شد.

گفتنی است: برنامه زمان‌بندی و نظام‌نامه انتخابات اعضای هیات مدیره سازمان‌های نظام کاردانی ساختمان استان که مقرر شده است همزمان با نهمین دوره انتخابات اعضای هیات مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان برگزار شود متعاقبا اعلام خواهد شد و انتخابات در هفته سوم مرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.