مدیرعامل ستاد دیه گلستان عنوان کرد:

زندانیان غیرعمد در ماه رمضان چشم انتظار دستان کریمانه خیران

وسکویی با بیان اینکه 160 زندانی غیر عمد در زندان های گلستان هستند، گفت: این زندانیان با مبلغی حدود 10 میلیارد تومان می توانند آزاد شوند.

به گزارش ساجد خبر، حمید وسکویی در گفت و گو با خبرنگار گلستان ما، اظهار کرد: از زمان ایجاد نمایندگی ستاد دیه در گلستان ۲۷۰۰ نفر زندانی آزاد شدند که همه افراد از نیازمندان جامعه بوده اند.

مدیرعامل ستاد دیه گلستان با بیان اینکه در سال گذشته ۲۷۰ زندانی جرایم غیرعمد از طریق ستاد دیه آزاد شدند، خاطرنشان کرد: میزان مجموع بدهی افراد آزاد شده در سال گذشته ۱۰۰میلیارد بدهی بود که ۶۵ میلیارد تومان از طریق خیران و شورای حل اختلاف پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه شاکیان مالی بزرگ ترین جامعه خیران ستاد دیه را تشکیل می دهند، افزود: امسال ۱۶۰ نفر زندانی غیر عمد داریم که ۲۶ زندانی در خصوص مهریه هستند اما خیران نمی توانند در خصوص مهریه اقدامی داشته باشند.

وسکویی تصریح کرد: زندانیان سال جاری با ۱۰ میلیارد تومان آزاد می شوند و انتظار داریم مانند سال گذشته که نهادهای بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام، کمیته امداد، اوقاف و امور خیریه و بسیج به آزادسازی زندانیان کمک کنند.

وی، ادامه داد: شاید آزادسازی یک زندانی بری برخی از افراد سخت باشد اما اگر هر گلستانی ۱۰ هزار تومان کمک کند می توانیم شاهد این باشیم دیگر زندانی غیرعمدی در زندان ها حضور نخواهد داشت.

مدیرعامل ستاد دیه گلستان با بیان اینکه ۲۰ نفر از زندانیان غیر عمد را بانوان تشکیل می دهند، ابراز کرد: مبلغ زندانیان از ۳۰ میلیون تا ۳ میلیارد بدهکار مالی غیرعمد داریم که حوزه حل اختلاف زندان تلاش های بسیاری را انجام می دهد تا این مبالغ را به حداقل برساند.