به منظور حفظ حریم خصوصی افراد ؛

ابلاغ اینترنتی بیش از ۲ میلیون برگه قضایی در گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: بیش از 2 میلیون برگه اوراق قضایی در گلستان سال گذشته، اینترنتی به طرفین پرونده ابلاغ شد .

به گزارش ساجد خبر، هادی هاشمیان گفت: پارسال در مجموع  نزدیک به  ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار  اوراق قضایی شامل ، ابلاغ ، اخطار و احضار در محاکم استان صادر شد ، یعنی  بیش از ۲ میلیون برگه از طریق سامانه ثنا و در بستر اینترنت به دست طرفین رسید .

هاشمیان افزود: برای ابلاغ این پرونده ها به شیوه سنتی دست کم باید  ۴ میلیون برگه چاپ می شد  که با ابلاغ اینترنتی در مصرف این میزان کاغذ صرفه جویی شد .

وی در ادامه بیان کرد: با تلاش‌های انجام شده، پارسال ابلاغ اینترنتی اوراق قضایی در گلستان به ۸۵ درصد رسید که چهار درصد بیشتر از سال ۹۸ بود .

رییس کل دادگستری استان گلستان گفت: ابلاغ الکترونیک به منظور حفظ حریم خصوصی افراد و جلوگیری از تجدید وقت پرونده ها ،  یکی از گام‌های اثرگذار برای بیشتر کردن سرعت رسیدگی به پرونده هاست .

هادی هاشمیان افزود: اوراق قضایی شامل ابلاغیه و احضاریه در این طرح به جای فرستادن به منزل و محل کار افراد، اینترنتی ارسال می شود .

وی ادامه داد: لازمه دریافت اینترنتی ابلاغ ، داشتن حساب ثناست که عضویت در آن به راحتی و از طریق مراجعه به نشانی https://sana.adliran.ir/Sana/Index#/Main  و یا مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی امکان پذیر است .

پ