از بحران خشکسالی تا بستری ۶۵۲ بیمار کرونایی در مراکز درمانی

از بحران خشکسالی تا بستری ۶۵۲ بیمار کرونایی در مراکز درمانی از جمله اخبار مهم جمعه سوم اردیبهشت ماه بود.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از پایگاه خبری تحلیلی گلستان ما، فاضل گفت: در حال حاضر ۶۵۲ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان گلستان بستری هستند.

*** دهقان گفت: بر اساس ارزیابی مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی کشور در بولتن روزانه بارش کشور منتهی به ۳۰ اسفند٩٩، استان گلستان به لحاظ مقدار عددی کاهش بارش در ۶ ماهه مهر لغایت اسفند ٩٩ در مقایسه با متوسط درازمدت، سومین استان کشور است.

*** حسینی گفت: با توجه به محدودیت های منابع آبی و شرایط اقلیمی کشاورزان تنها در نسق ها به کشت شالی اهتمام داشته باشند.

*** معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت معدن و تجارت گلستان از تشکیل پرونده تخلف ۵۷ میلیارد ریالی برای سه واحد پرورش مرغ زنده در استان گلستان خبر داد.

*** مدیر بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر استان گلستان از انعقاد تفاهم ما بین بیمه روستایی و سپاه نینوا در راستای گسترش خدمات بیمه در سراسر استان خبر داد و گفت: بر این اساس بسیجیان فاقد بیمه از مزایای این تفاهم‌نامه برخوردار می‌شوند.

*** با برگزاری انتخابات در شورای وحدت استان گلستان «سیدرضا نظری» به عنوان سخنگوی این شورا معرفی شد.

*** رییس گروه امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان گلستان گفت که با هدف شناسایی ناهنجاری‌های قامتی زنان روستایی، پیشگیری از بروز مشکلات ناشی از آن و درمان ناهنجاری‌ها از طریق ورزش، طرح سنجش اصلاح ساختار قامتی ۴۱ هزار و ۳۰۰ زن ساکن ۱۰۱ روستای استان اجرا شد.

*** وقوع ۲ زمین لرزه‌ ۳.۴ و ۲.۹ ریشتری جمعه شب شهرستان مرزی مراوه‌تپه در شرق استان گلستان خسارتی نداشت.

*** قربانی گفت: در ماه مبارک رمضان نسبت به راه اندازی ۱۵ آشپزخانه طرح اطعام مهدوی در شهرستان کلاله اقدام کردیم و استقبال خوبی از اجرای این طرح شده است.