مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه گلستان:

نزدیک به ۳ هزار دستگاه خودرو عمومی در استان رایگان دوگانه سوز شدند

مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه گلستان از دوگانه سوز شدن رایگان ۲ هزار و۶۰۷ دستگاه خودرو عمومی در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساجد خبر، عیسی افتخاری با اشاره به مزایای اجرای طرح تبدیل رایگان خودروهای عمومی(تاکسی و وانت) به دوگانه سوز اظهار کرد: حدود ۷۰۰ دستگاه خودرو در استان گلستان پس از طی کردن مراحل ثبت نام در نوبت تبدیل رایگان می باشند.

وی افزود:هزینه یارانه ای پرداختی جهت اجرای این طرح ملی در استان گلستان حدود ۲۳ میلیارد تومان برآورد شده است که علاوه بر کاهش آلودگیهای زیست محیطی، باعث صرفه جویی در مصرف بنزین  و رشد توسعه اقتصادی کشور خواهد شد.

افتخاری با اشاره به اختصاص ۳۳ درصد از مصرف سوخت خودروهای سبک به گاز طبیعی فشرده در استان گلستان اظهار داشت:استان گلستان به لحاظ مصرف سی‌ان‌جی بعنوان سوخت خودروهای سبک، جزو استان‌های پیشرو در کشور بوده و میانگین مصرف این فرآورده در استان از میانگین مصرف کشوری بالاتر است.

مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه گلستان در ادامه افزود: اجرای طرح تبدیل خودروهای مسافربری اینترنتی به دوگانه سوز از ابتدای اسفند ماه ۹۹   آغاز شده و مالکین این خودروها که پیامک واجد شرایط بودن برای آنها ارسال گردیده است می توانند با مراجعه به سامانه  GCR.NIOPDC.IR اقدام به ثبت نام کرده و از مزایای این طرح بهره مند شوند.