نیاز به ۲۰ دوربین تخصصی برای پایش جنگل های گلستان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت:برای پایش مستمر و دقیق جنگل‌های استان حداقل به ۲۰ دوربین تخصصی نیاز است.

به گزارش ساجد خبر، عبد الرحیم لطفی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت:طبق برآورد کارشناسان برای پایش مستمر و دقیق جنگل‌های استان حداقل به ۲۰ دوربین تخصصی نیاز دارد که مراحل جانمایی آن‌ها انجام شده و تلاش‌ها برای تهیه آن در حال انجام است.

او افزود: هم اکنون ۶ دوربین خریداری شده که ۳مورد از آن‌ها در مناطق درازنو، ارتفاعات آزاد شهر و جنگل‌های عرب داغ کلاله نصب شد است.

او با اشاره به کیفیت بالای این دوربین‌ها گفت: به عنوان مثال دوربینی که در درازنو نصب است قابلیت این را دارد که پلاک ماشین‌های در حال تردد در میدان بسیج گرگان را خوانش نماید.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان همچنین گفت: یکی دیگر از اقدامات انجام شده راه اندازی سیستم مونیتورینگ در استان است که به طور دقیق و مستمر مسئولیت پایش اطلاعات ارسالی این دوربین‌ها را برعهده دارد.

لطفی افزود: کار تهیه بی سیم‌های دیجیتال مجهز به سیستم ردیابی ماهواره‌ای و تجهیزات انفرادی مورد نیاز ماموران منابع طبیعی انجام شده تا همکاران ما بتوانند با ایمنی بیشتر و کیفیت بهتر به وظایف خود عمل کنند.

او در پایان با اشاره به افزایش دمای هوا طی روز‌های آینده از آماده باش نیرو‌های منابع طبیعی برای مقابله با آتش سوزی‌های احتمالی خبر داد و از مردم خواست در صورت ورود به عرصه‌های طبیعی به طور جدی از افروختن آتش خودداری کنند.

منبع: صدا و سیما