پلمب در انتظار واحدهای صنفی متخلف/ سلامت مردم اولویت نخست ستاد کروناست

فرماندار گنبدکاووس با اشاره به اینکه به مدت یک هفته با تذکر به معدود صنوف متخلف مماشات صورت گرفته است، گفت: دیگر مماشات کافی است و قطعا واحدهای صنفی متخلف پلمب خواهند شد.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از فارس از گنبدکاووس، عبدالقدیر کریمی امروز در جلسه ستاد کرونای شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه مماشات و تذکر به صنوف متخلف دیگر کفایت می‌کند، اظهار کرد: از این پس در صورت مشاهده هرگونه تخلف و تخطی از مصوبات ستاد کرونا در میان صنوف و بازار قطعا با پلمب واحد صنفی رو به رو خواهیم بود.

وی با تقدیر از بخش عمده و پرشمار کسبه و بازاریانی که برای سلامت مردم اقتصاد خانواده خود را تعطیل کرده‌اند، افزود: واقعا از این مردم عزیز و همیشه همراه سپاسگزاریم و امیدواریم با تدابیر ویژه دولت و همراهی‌های مردم هر چه زودتر با بهبود اوضاع شاهد کاهش محدودیت‌ها باشیم.

فرماندار گنبدکاووس با درخواست از مدیران نظارتی در شهرستان برای رسانه‌ای کردن پلمب صنوف متخلف، خاطرنشان کرد: تمامی دستورات استاندار و ستاد استانی کرونا باید به صورت دقیق در شهرستان اجرایی شده و به صورت مرتب گزارشات آن به ستاد شهرستانی کرونا ارائه شود.

* رعایت ۸۰ درصدی پروتکل‌ها در سطح شهر/ لزوم برخورد مستقیم ادارات با تخلفات بهداشتی

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه در حال حاضر درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی فردی و رعایت فاصله اجتماعی در سطح شهرستان بین ۷۰ درصد تا ۸۰ درصد است، اظهار کرد: برای آنکه بتوانیم ویروس جهش‌یافته کرونا را کنترل کنیم نیازمند رعایت حداقل ۹۰ درصدی تا ۹۵ درصدی هستیم.

فرهاد بدیعی با انتقاد از مماشات بیش از اندازه با اصناف متخلف و عدم پلمب برخی فعالان حوزه بازار که چندین روز متوالی مشغول تخلف هستند، افزود: از دستور ویژه فرماندار برای برخورد جدی و پلمب تمامی صنوف متخلف تشکر می‌کنیم زیرا نباید در حوزه سلامت مردم تعلل و اهمال کرد.

وی با بیان اینکه ادارات نباید برای رعایت پروتکل‌ها و نظارت بر زیرمجموعه خود منتظر شبکه بهداشت و درمان باشند، خاطرنشان کرد: انتظار ما از اتاق اصناف، تعزیرات و اداره صمت این است که به صورت مستقیم در موارد لازم با متخلفان برخورد کنند.

* انتقاد از کاهش بهداشت محیطی در پمپ بنزین‌ها/ شلوغی فروشگاه‌های زنجیره‌ای خطرآفرین است

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس با انتقاد از شلوغی برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و دعوت گسترده مردم برای خرید با پیامک، ادامه داد: برخی از نانوایی‌ها نیز بدون دستکش و ماسک مشغول ارائه خدمات به مردم هستند که باید به صورت جدی با آنها برخورد شود.

فرهاد بدیعی با ارائه پیشنهادی مبنی بر تشکیل مجمع هماهنگی امور بانک‌های شهرستان، تصریح کرد: ما نیازمند هماهنگی میان بانک‌ها برای رعایت مشخص پروتکل‌های بهداشتی به صورت یکسان و یکنواخت با رعایت قانون هستیم.

وی از کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و میزان رعایت موارد ابلاغی در پمپ بنزین‌های شهرستان ابراز نگرانی کرد و افزود: برخی اهمال‌ها و همراهی بیش از اندازه با متخلفان و کسانی که سلامت مردم را به بازی گرفته‌اند می‌تواند زمینه‌ساز آسیب‌های جدی به مردم شود.

گفتنی است در این جلسه رئیس اتاق اصناف، رئیس اداره صمت، رئیس اداره اماکن منطقه انتظامی و رئیس مرکز بهداشت گنبدکاووس نیز گزارشاتی از اقدامات خود در طی روزهای گذشته ارائه دادند.