مدیر شعب استان گلستان اعلام کرد:

پرداخت بیش از ۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش های مولد

مدیر شعب بانک سپه در استان گلستان اعلام کرد: با تدابیر اتخاذشده در زمینه سیاست‌گذاری و عملکرد همکاران در سطح اجرایی، بانک سپه حضور و مشارکت فعالی در طرح‌های توسعه‌ای، حمایتی و اشتغال آفرین داشته و در سال گذشته، 25 هزار و 607 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.
به گزارش ساجد خبر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، فیروز یازرلو، مدیر شعب بانک سپه در استان گلستان اظهارداشت: عملکرد درخشان بانک سپه در استان سبب شده است تا این بانک به عنوان بانکی که توانسته نام خود را در فضای استان به خوبی شکل دهد توانسته با ایجاد اقبال عمومی آینده خوبی برای بانک رقم زند.
* رشد ۱۷ درصدی منابع بانک سپه در استان

وی خاطرنشان ساخت: مجموعه مدیریتی بانک در ستاد منطقه گلستان همیشه نزدیک‌ترین ارتباط را با همکاران برقرار نموده‌اند و با برگزاری جلسات مستمر با مدیران واحدهای صف، عملکرد آنها را با توجه به شاخص‌های هدف‌گذاری شده دائماً رصد می کنند.

وی میزان مانده منابع بانک سپه در استان گلستان در سال گذشته را ۵۹ هزار و ۵۲ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه حکایت از رشد ۱۷ درصدی دارد.

* بیشترین تسهیلات را به فعالان بخش صنعت و معدن دادیم.

یازرلو ادامه داد: با تدابیر اتخاذشده در سطوح سیاست‌گذاری و با عملکرد همکاران در سطح اجرایی، بانک سپه حضور و مشارکت  فعالی در طرح‌های توسعه‌ای، حمایتی و اشتغال آفرین داشته و در سال گذشته ۲۵ هزار و ۶۰۷ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.

وی با اشاره به سهم تسهیلات پرداختی بانک سپه در بخش های مختلف اقتصادی استان گلستان اظهارداشت: از مجموع تسهیلات پرداختی در سال گذشته، سهم حوزه صنعت ۲۵ درصد، کشاورزی ۱۰ درصد، بازرگانی ۱۲ درصد ، مسکن ۱۰ درصد و خدمات ۱۵ درصد بوده است.

* اعطای نزدیک به ۱۵۰۰ فقره وام ازدواج به زوج های گلستانی

مدیر شعب استان گلستان گفت: سال گذشته بانک سپه در استان گلستان یک هزار و ۴۹۶ فقره تسهیلات ازدواج، چهار هزار و ۴۶۶ فقره تسهیلات آسیب دیدگان ناشی از حوادث قهری، یک هزار و۳۴۰ فقره تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی پرداخت کرده است.

* خدمات دهی هشت هزار پایانه فروشگاهی در سطح استان

وی افزود: تعداد کل پایانه های فروشگاهی بانک سپه در استان گلستان هشت هزار و ۲۳۷ است . همچنین کارسازی پایانه های فروشگاهی به تعداد سه هزار و ۷۱۵دستگاه رسیده که دارای رشد ۱.۲درصدی است.

وی در ادامه تعداد دستگاه های ATM بانک در سطح استان را ۲۱۳ دستگاه اعلام کرد.

* رشد ۲۳ درصدی فعالیت های ارزی بانک سپه در گلستان

یازرلو تصریح کرد: در حوزه ضمانت های بانکی نیز شاهد صدور انواع ضمانت نامه های ریالی به مبلغ ۳۲۴ میلیارد ریال هستیم که نسبت به مدت مشابه رشد ۲۳ درصدی را تجربه کرده است.

وی افزود: از سوی دیگر فعالیت ارزی مدیریت شعب منطقه گلستان در بازه زمانی مزبور حاکی از گشایش دو فقره اسناد اعتباری(LC) به مبلغ ۲۴ میلیارد ریال و دو فقره حواله های صادره به مبلغ ۱۶۰ میلیارد ریال است.

* تلاشمان کاهش مطالبات معوق است

مدیر شعب استان گلستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جلوگیری از ایجاد مطالبات معوق در تسهیلات اعطایی و یا وصول آنها به صورت بالقوه و بالفعل امکانات ایجاد درآمد مشاع جدید را افزایش داده و توان برنامه ریزی بانک را در صرف منابع و تحصیل درآمد بالاتر خواهد برد.

وی بیان داشت: مدیریت شعب منطقه گلستان با تقسیم بندی مشتریان تلاش کرده است که میزان مطالبات معوق را در تراز خود کاهش دهد. در این راستا میزان مطالبات معوق استان در سال گذشته ۷۳۰ فقره  معادل ۹۷۵ میلیارد ریال بود که نسبت به سال ۹۸ کاهش یافته است.

* حمایت از واحدهای کوچک و متوسط

وی مهمترین پروژه های استانی طی یک دهه اخیر را که با حمایت بانک سپه منطقه گلستان راه اندازی و توسعه یافته اند، شرکت های چینه سحرکردان در حوزه تولید خوراک دام و طیور با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی برای ۵۰ نفر، فراگیر اینچه برون در حوزه کشتارگاه و اشتغالزایی ۲۰ نفر و مرغ گوشتی ارغوان کتول در حوزه تولید مرغ گوشتی و اشتغالزایی ۳۰ نفر اعلام کرد.

یازرلو خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط در بخش‌های مختلف از گام‌های مهم در کمک به تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی در کشور است.

به گفته وی، سال گذشته بانک سپه در استان گلستان تعداد ۷۱ فقره تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط و یک هزار و ۱۷۲ فقره تسهیلات ویژه آسیب دیدگان ناشی از کرونا و ۳۷۲ فقره تسهیلات کمک ودیعه مسکن پرداخت کرد.

وی در پایان اظهارداشت: طرح‌های مختلفی از سوی بانک سپه با هدف کمک به تولیدکنندگان و صاحبان مشاغل در سال‌ گذشته با هدف تحقق شعار” جهش تولید” به اجرا درآمد که با استقبال آنان همراه بود؛ اما قطعا با توجه به شرایط امروز جامعه طرح های جدیدتر طی سال جاری در این بانک به اجرا درخواهد آمد.