تأکیدرییس اداره رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان نسبت به ثبت‌ نام اینترنتی کتب درسی دانش آموزان میان پایه

رییس اداره امور رفاهی و پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان نسبت به ثبت‌ نام اینترنتی کتب درسی دانش آموزان میان پایه تأکید کرد.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، علیرضا زاهدی رییس اداره  امور رفاهی و پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان  در مصاحبه با استودیو همکلاسی ضمن قدردانی از زحمات مدیران و تمامی دست اندرکاران توزیع کتب درسی در سال تحصیلی گذشته اظهار داشت: درسال تحصیلی۱۴۰۰-۱۳۹۹ برای ۳۷۴۰۳۸ دانش آموز گلستانی بالغ بر ۳۵۶۵۸۳۳ جلد کتاب  تهیه و توزیع گردید.

وی افزود: مدیران مدارس می‌توانند با مراجعه به سامانه سناد، کتب درسی دانش‌آموزان را به‌صورت گروهی و انفرادی  سفارش دهند؛ اولیا دانش آموزان هم  می توانند با مراجعه به سامانه http://irtextbook.ir و http://irtextbook.com از طریق وارد کردن کد ملی و ۶ رقم سریال سمت راست شناسنامه  نسبت به ثبت سفارش اقدام کنند.

زاهدی خاطرنشان کرد: مدیران مدارس موظف به ثبت نام و نصب بنر جهت سفارش کتب درسی و ترغیب اولیا دانش آموزان نسبت به ثبت نام از طریق سامانه اعلامی هستند؛ مدیران و اولیا دانش آموزان  میان پایه تا ۲۲خرداد، با فرض قبولی صددرصد دانش آموزان می‌توانند سفارش خود را ثبت نمایند. شروع ثبت نام  کتب درسی آمادگی مقدماتی (پیش دبستانی،استثنایی) و پایه اول ابتدایی از ۶ تیرماه تا۹ شهریور ۱۴۰۰ و پایه های هفتم ودهم  نیز از ۶ تیر تا ۱۵شهریور ادامه خواهد داشت. بهای کتب صرفا بر اساس قیمت پشت جلد می باشد و دریافت هر نوع وجه اضافی(در غالب حمل و نقل،منگنه و …)ممنوع و پیگیری قانونی دارد.

رییس اداره  امور رفاهی و پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان  در ادامه اظهار داشت: اصلاح سفارش تمامی دوره ها از ۱۲تیر تا۳۱ شهریور۱۴۰۰ از طریق سامانه اعلام شده میسر خواهد بود؛ توزیع کتب درسی به دانش آموزان تمامی دوره های تحصیلی از تاریخ ۱۰شهریور آغاز و تا اول مهر ۱۴۰۰فقط از طریق مدرسه محل تحصیل آنان که در سفارش ثبت شده انجام می گیرد.