دبیر جشنواره دانشگاهیان تاریخ ساز استان گلستان؛

اولین جشنواره دانشگاهیان تاریخ ساز گلستان برگزار خواهد شد

جشنواره "دانشگاهیان تاریخ‌ساز" در دو سطح ملی و استانی از امروز همزمان با سراسر کشور در استان آغاز به کار‌ کرد.

به گزارش ساجد خبر، علی دهقان در گفت و گو با خبرنگار گلستان ما، اظهار کرد: با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه خرمشهر‌ها در پیش داریم، خرمشهر‌های کنونی ما در اشغال یک تفکر وابسته است که  راه حل درمان آن مدیریت جهادی دوران دفاع مقدس است.

دبیر جشنواره دانشگاهیان تاریخ ساز استان گلستان، خاطرنشان کرد: با وضعیت کرونایی کشور و لغو شدن اردوهای راهیان نور نظر بر این شد که اقدامی در راستای کار فرهنگی جایگزین راهیان نور شود، این جشنواره در چارچوب جشنواره ققنوس برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره “دانشگاهیان تاریخ‌ساز” در دو سطح ملی و استانی از امروز همزمان با سراسر کشور در استان آغاز به کار‌ کرد، افزود: این جشنواره اولین و تنها جشنواره دانشگاهی است که صرفاً در حوزه دفاع مقدس و در هفت بخش برگزار می‌شود، تمام دانشجویان باید از این اتفاق فرهنگی استفاده کنند و در راستای کار خود در حوزه دفاع مقدس تلاش کنند.

دهقان، اذعان کرد: در جشنواره دانشگاهیان تاریخ ‌ساز دانشجویان، اساتید، کارمندان و فارغ ‌التحصیلان می‌توانند حداکثر تا تاریخ ۱۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ آثار خود با موضوعات ترویج فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت، شهدای دانشجو، راهیان نور و بازتاب جهانی، بازشناسی مفاهیم هنری با مضمون جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، نقش خانواده شهدای دانشجو در دوران دفاع مقدس، بازآفرینی هنری وصایای شهدای دانشجو، جبهه بین‌ المللی مقاومت و دانشگاه، رسالت‌های استان در بازشناسی و بازآفرینی نقش شهدای دانشجو، سیره شهدا و دانشگاه در انقلاب اسلامی، نقش بسیج دانشجویی در دفاع مقدس و در قالب بخش‌های هنرهای تجسمی، تئاتر و نمایش، فیلم کوتاه، ادبیات داستانی، موسیقی، شعر، عکس این جشنواره ارسال و در معرض داوری قرار خواهد گرفت.

دبیر جشنواره دانشگاهیان تاریخ ساز استان گلستان، عنوان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند جهت ارسال آثار و یا کسب اطلاعات بیشتر به دبیرخانه جشنواره واقع در گرگان، سایت اداری، جنب بنیاد مسکن استان، بسیج دانشجویی استان مراجعه کنند.

دهقان، گفت: همچنین علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر و شرایط ثبت نام می توانند در کانال دانشگاهیان تاریخ ساز در پیام رسان بله به آدرس https://eitaa.com/tarikhsazfest m  و یا به شماره ۰۹۳۵۹۸۴۶۳۵۸ و یا ۰۱۷۳۲۴۸۰۵۹۰ تماس حاصل نمایند.