صدور ۷۸۸ تاییده ایمنی آسانسور در گلستان

مدیرکل استاندارد گلستان گفت: در سال گذشته ۷۸۸ تأییدیه ایمنی و کیفیت برای آسانسور‌های گلستان صادر شد.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، رضا دهدشتی زاده  مدیرکل استاندارد گلستان گفت: در سال گذشته، ۷۸۸ آسانسور مورد بازرسی قرار گرفت و پس از اعلام نواقص و رفع تمامی آن‌ها موفق به اخذ تاییدیه ایمنی شدند.

او با بیان اینکه از بین آسانسور‌های بازرسی شده در سال گذشته، ۵۸۵ مورد، آسانسور‌های جدیدالنصب بودند که بازرسی از آنها، بازرسی اولیه محسوب می‌شد افزود: با توجه به این که اعتبار تأییدیه‌ های صادره برای آسانسور یک ساله است، نیاز است تا مدیران و مالکان ساختمان‌ها پس از اتمام اعتبار تأییدیه آسانسور‌های خود، برای بازرسی ادواری و دریافت تأییدیه ادواری اقدام کنند.

دبیر شورای استاندارد گلستان افزود: خوشبختانه در سال گذشته تعداد ۲۰۳ آسانسور که پیش از سال ۹۹ تاییدیه اولیه دریافت کرده بودند، مورد بازرسی ادواری قرار گرفته و تأییدیه ادواری برای آن‌ها صادر شد.

دهدشتی زاده افزود: استفاده کنندگان از آسانسور‌ها می‌توانند با ارسال کد ۱۰ رقمی نصب شده در داخل کابین آسانسور که با عنوان شناسه ملی آسانسور شناخته می‌شود، به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷، از وضعیت تأییدیه آن آسانسور مطلع شوند و در صورت مشاهده آسانسور بدون تأییدیه، موضوع را از طریق سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۵۱۷ یا تلفن ۱۵۱۷ به استاندارد گلستان گزارش کنند.