معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان:

مساجد سنگر تواصی به حق و خدمات جهادی است

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان: مساجد سنگر تواصی به حق، خدمات جهادی و فرهنگی و مقابله با بحران هاست.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از مهر، حجت الاسلام رضا دیلمی صبح پنجشنبه در نشست با رسانه ها به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: مسجد و اماکن مذهبی، سنگر وحدت و تحول آفرینی، همدلی، هم افزایی، روشنگری، استکبارستیزی، مهارت افزایی و ارتقاء مولفه های معرفتی و بصیرتی و مقابله با بحران هاست.

حجت الاسلام دیلمی گفت: ما انقلاب اسلامی را از مساجد آغاز کرده ایم و اگر در جنگ تحمیلی، مقابله با استکبار جهانی، جریان نفاق، بحران ها و یا در حوزه تعلیم و تربیت و در بسیاری از عرصه های فرهنگی، معرفتی و بصیرتی، دارای عزت و اقتدار هستیم محصول مسجد محوری در تراز گفتمان انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه شهدای گرانقدر ما همگی در مساجد تربیت شده اند، افزود: همانطور که همگان تاکنون شاهد بوده اند، در بحرانی همچون کرونا، با فعالیت شاخص اقشار مختلف مذهبی و ارکان مساجد، بسیاری از مشکلات مردم در حوزه خدمات اجتماعی، کمک های مومنانه، امداد رسانی و … با محوریت شبکه تبلیغی و تشکیل هسته ها و کارگروه های مختلف جهادی و مردمی، در مساجد مدیریت شده است.

دیلمی تصریح کرد: این جریان ها و اتفاقات مایه مباهات نظام اسلامی است لذا با توجه به اهمیت رسالت این سنگر دینی، به ویژه در بسیج مردمی برای مدیریت شرایط امروز کشور، هرگونه تصمیم گیری در خصوص چگونگی فعالیت آن، باید دارای قوام، ریشه منطقی، عقلایی و برخواسته از کارشناسی دقیق و برخواسته از تعهد، تدین و تخصص باشد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان با تشریح برنامه های پیش بینی شده بیان کرد: استفاده از ظرفیت ماه مبارک رمضان و مساجد در تحول آفرینی و ارتقاء باورهای دینی در جامعه بسیار مهم است.

وی یادآور شد: در ایام ماه مبارک رمضان، در راستای تحقق منویات امام امت برای تحقق و امتداد زنجیره تواصی به حق و امید افزایی با محوریت تشکل ها دینی و نهادهای انقلابی و ظرفیت شبکه تبلیغی، عملیات فرهنگی و اجتماعی فصل بندگی و مهرواره محله همدل در قالب ۱۵ کارگروه تخصصی اعم از رسانه، قرآن، هیئت، بانوان، کتاب، کودک و نوجوان، مسجد و … با ۳۰ عنوان برنامه در عرصه های مختلف با حفظ دستورالعمل های بهداشتی در سطح استان در حال برگزاری است.