مردم استان گلستان در ۶۰۰ روستا و ۱۷ شهر سند مالکیت دریافت می‌کنند

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان از پایان نقشه برداری ۴۰۰ روستای تحت مالکیت بنیاد علوی و مقدمات صدور اسناد مالکیت برای روستاییان خبر داد و گفت: ۶۰۰ روستا و ۱۷ شهر استان جزو املاک بنیاد علوی هستند و تا آخر امسال سند ملکی برای مردم صادر می‌شود.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از تسنیم از گرگان، سیدمحمد حسینی صبح امروز در نشست با تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی با موضوع احداث مسکن جامعه هدف این دستگاه‌ها اظهار داشت: ساخت و تأمین مسکن ارزان قیمت برای مردم به ویژه اقشار محروم و نیازمند رسال اصلی بنیاد مسکن است.

وی گفت: ساخت ۳ هزار واحد مسکونی برای محرومان در سال گذشته در راستای فلسفه وجودی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یکی دیگر از خدمات بزرگ و ماندگار بنیاد است که امیدواریم این طرح‌ها و خدمات مستمر باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان افزود: تا کنون بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی محرومان در استان ساخته و به بهره برداری رسیده و بقیه واحدها نیز تا پایان بهار امسال ساخته می‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته یکهزار و ۵۰۰ پروژه طرح هادی در استان انجام شده که نقش زیادی در عمران و آبادانی روستاها داشته است.

حسینی یکی دیگر از اقدامات بنیاد مسکن استان را صدور سند مالکیت در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت اعلام کرد و گفت: ۶۰۰ روستا و ۱۷ شهر در استان تحت مالکیت بنیاد علوی است که طبق تفاهم نامه سه جانبه بنیاد مسکن با بنیاد علوی و اداره ثبت برای نقشه برداری و کارسازی صدور اسناد مالکیت و واگذاری املاک واقع در اراضی بنیاد علوی اقدامات خوبی شده است.

وی با اشاره به صدور ۱۰۰ هزار جلد سند مالکیت در شهرها و روستاهای استان بیان داشت: نقشه برداری ۴۰۰ روستا و مقدمات صدور اسناد مالکیت در این روستاها به اتمام رسیده و امیدواریم تا پایان امسال بخش قابل توجهی از اسناد مالکیت را برای مردم صادر کنیم.

مدیرکل بنیاد مسکن با بیان اینکه این بنیاد برای توسعه استان با دستگاه‌های دیگر همکاری می‌کند، ادامه داد: یکی از این همکاری‌ها پروژه جابجایی روستای جنگلده بالا در مینودشت به عنوان دومین کار بزرگ بنیاد در تعامل با سایر دستگاه‌های اجرایی استان بود تا روند تکمیل سد نرماب تسریع شود.

وی گفت: امیدواریم اقدامات بزرگ دیگری که در تعامل با دستگاه‌های اجرایی برای اجرای پروژه‌های بزرگ و ملی در استان ریل گذاری شده در سال ۱۴۰۰ کارسازی و به مرحله اجرا درآید.

حسینی افزود: تفاهم نامه با ادارات و نهادها برای تامین مسکن کارکنان و جامعه هدف آنان یکی از اقدامات بزرگ برای جهش در تولید مسکن در استان است که در سال ۱۴۰۰ اجرایی خواهد شد.

وی اظهار داشت: پارسال ۱۳ هزار واحد مسکونی در استان ساخته شد و امسال هم ۷ هزار خانه جدید در روستاها احداث می‌شود.