قهرمانی ورزشکار گلستانی در مسابقات شطرنج کشور و چند خبر کوتاه

کسب رتبه نخست پرهام مقصودلو در مسابقات شطرنج قهرمانی ایران، دستگیری شرور مسلح در گنبدکاووس، درخواست استقرار پزشکان فوق تخصص در شرق گلستان و بستری ۵۹۱ بیمار کرونایی در مراکز درمانی از مهمترین اخبار کوتاه روز چهارشنبه گلستان است.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از ایرنا، پرهام مقصودلو ورزشکار گلستانی با کسب ۱۳ برد، ۲ مساوی و بدون باخت و مجموع ۱۴ امتیاز عنوان نخست مسابقات شطرنج قهرمانی کشور را کسب کرد.

این استاد بزرگ ۲۰ ساله شطرنج با قهرمانی در مسابقات کشوری به ریتینگ ۲ هزار و ۶۹۸ رسید و ۲ واحد با کسب لقب سوپر استاد بزرگ فاصله دارد.

**

سرهنگ محمود علی‌فر فرمانده انتظامی گنبدکاووس گفت: شرور مسلحی که در یکی از روستاهای شهرستان اقدام به تیراندازی و رعب و وحشت در اهالی کرده بود به همراه یک قبضه سلاح غیرمجاز دستگیر شد.

**

رضا آریان پور نماینده مردم شهرستان‌های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه در نامه‌ای خطاب به نمکی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی خواستار فراهم شدن زمینه استقرار پزشکان فوق تخصص و متخصص در بیمارستان‌های شرق گلستان شد.

در این نامه آمده است: نیمه شرقی گلستان شامل هفت شهرستان گنبدکاووس، مینودشت، کلاله، گالیکش، مراوه‌تپه، آزادشهر و رامیان با حدود یک میلیون نفر جمعیت فاقد جراح‌های قلب، اطفال و عروق است و این موضوع منجر به سرگردانی بیماران و ایجاد هزینه‌های جانی و مالی فراوان برای مردم منطقه شده است.

**

طبق آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی گلستان، ۵۹۱ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۷۶ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند و حال ۳۵ نفر آنان وخیم است.

بر اساس رنگ بندی رسمی شهرستان‌های کشور، گرگان، گنبدکاووس، آزادشهر، بندرگز، کردکوی، گالیکش و مینودشت در وضعیت قرمز کرونایی، آق قلا، بندرترکمن، رامیان، علی آبادکتول و کلاله در وضعیت نارنجی و گمیشان و مراوه تپه نیز در وضعت زرد قرار دارند.

**

سیدسعید جباری دادستان گالیکش از کشف ۸۸۰ کیلوگرم آرد خبر داد و گفت: این آردها سهمیه نانوایی‌های دولتی بود اما به صورت غیرقانونی در منزل فردی در این شهرستان انبار و با نرخ آزاد در یک سوپرمارکت فروخته می‌شد.

**

مدیر غله و خدمات بازرگانی گلستان از آمادگی خرید تضمینی گندم و کلزا کشاورزان خبر داد و گفت: با توجه به پیش بینی ‌برداشت حدود ۸۰ هزار تن کلزا در استان، ۴۲ مرکز خرید این اداره کل از ۲۰ اردیبهشت برای خرید تضمینی فعال می‌شود.

سیدخالق سجادی افزود: همچنین براساس پیش بینی‌ها، امسال بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم در گلستان برداشت می‌شود و حدود ۱۰۰ مرکز، خرید تضمینی این محصول استراتژیک را انجام خواهند داد.

**

سرهنگ علی اکبر بای فرمانده انتظامی مینودشت گفت: ماموران یگان امداد شهرستان حین گشت زنی در سطح حوزه به ۲ دستگاه وانت نیسان و کامیونت مشکوک و در بازرسی از آنها پنج تن و ۴۰۰ کیلوگرم چوب قاچاق را کشف کردند.