اولین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان مینودشت برگزار شد

اولین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان مینودشت به ریاست فرماندار با حضور اعضای جلسه در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از روبط عمومی فرمانداری مینودشت؛ سیدابوالفضل حسینی نیا فرماندار و رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان گفت: دشمن از راهها و ترفندهای مختلفی استفاده می کند تا بتواند جامعه و خانواده های ما را آلوده کند.

وی افزود: تمامی اعضاء دغدغه آنها این باشد که پیشگیری بهترین راه درمان می باشد و با همکاری و تعامل اقدامات آموزشی، پیشگیری، درمانی و … را در سطح شهرستان انجام دهید.

فرماندار افزود: روسای کمیته ها جلسات فرعی مواد مخدر را با همکاری و تعامل دیگر اعضاء به صورت مستمر برگزار نمایند زیرا اگر بحث مواد مخدر از بین برود آسیب و معضلات فراوانی در جامعه از بین می رود.

در سال ۱۴۰۰ برنامه های آموزشی، پیشگیری و کاهش مواد مخدر در سطح شهرستان الخصوص مناطق آسیب خیز شهرستان در دست اقدام می باشد ولی مهمترین دغدغه هزینه ترک اعتیاد بانوان و آقایان معتاد متجاهر در شهرستان هست که توسط انتظامی ، دادستانی و خانواده ها به کمپ سپرده می شود ولی در پایان هزینه ترک آنان که نفری یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می باشد کسی عهده دار پرداخت آن نمی شود.