فرماندار ویژه گنبدکاووس خبرداد؛

انعقاد تفاهم نامه اجرایی سند مدیریت زیست بومی تالابهای گنبدکاووس

فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: تفاهم نامه اجرایی برنامه مدیریت زیست بومی و توسعه جوامع محلی تالابهای سه گانه بین المللی گنبدکاووس منعقد شد.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از روابط عمومی فرمانداری گنبدکاووس، تفاهم نامه اجرایی برنامه مدیریت زیست بومی و توسعه جوامع محلی تالاب‌های سه گانه بین المللی گنبدکاووس میان فرمانداری ویژه این شهرستان و اداره کل محیط زیست گلستان منعقد شد.

محمدرضا کنعانی مدیرکل محیط زیست استان گلستان با اشاره به رویکرد جدید سازمان محیط زیست مبنی بر توسعه جوامع محلی در مدیریت محیط زیست، اظهار کرد: با تدوین برنامه جامع مدیریت زیست بومی نیازمند تشکیل دبیرخانه استانی و شهرستانی هستیم.

وی از ارائه آموزش روستائیان بخش مرزی گنبدکاووس برای مدیریت حفاظت تالاب‌ها خبر داد و گفت: قصد داریم مردم را در منافع تالاب ها شریک کرده و از ظرفیت آن‌ها برای حراست از آن کمک بگیریم.

در ادامه، معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به تاریخ روشن همکاری دولت با مردم و سازمان‌های مردم نهاد، خاطرنشان کرد: حتما موضوع معیشت، اقتصاد و رفاه مردم در کنار مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی مورد توجه قرار بگیرد.

عبدالقدیر کریمی با اعلام آمادگی فرمانداری برای حمایت همه جانبه از سند مدیریت زیست بومی تالاب ها، یادآور شد: آنچه می تواند نتیجه درخشانی در اجرای این سند حاصل کند ارائه آموزش در کنار توجه به منافع مردم و تعلق خاطر آن‌ها به محیط زیست است.