پیگیری های قضایی از خانه” تمهیدات دادگستری گلستان در روزهای کرونایی

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: برای اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا و کاستن از دفعات خروج هم استانی ها از خانه ،بخشی از خدمات قضایی ، اینترنتی ارائه می شود .

به گزارش ساجد خبر، رئیس کل دادگستری گلستان گفت: بیشترین مراجعه مردم به محاکم برای پیگیری پرونده هاست درحالیکه افراد می توانند به جای مراجعه حضوری ، به نشانی adliran.ir مراجعه و با کد ۱۶ رقمی که هنگام ثبت دادخواست و شکایت به آنان داده شده ، روند رسیدگی به پرونده خود را دنبال کنند .
هادی هاشمیان افزود: کسانی هم که نام کاربری یا شماره پرونده را فراموش کرده اند می توانند تماس بگیرند که البته شماره تماس همه دادگستری ها ، دادسراها و شوراهای حل اختلاف استان نیز در تارنمای دادگستری گلستان به نشانی dadgostari-gs.ir در دسترس است.
هاشمیان ادامه داد: برای کاستن از شلوغی و معطلی کمتر مردم در واحدهای اجرای احکام کیفری و مدنی و واحدهای اجرای احکام شوراهای های حل اختلاف نیز ، سامانه نوبت دهی راه اندازی شده است تا افراد قبل از حضور در شعبه با مراجعه به نشانی اینترنتی adliran.ir نوبت بگیرند و بر اساس ساعتی که به آنان اعلام می شود به واحد اجرای احکام مراجعه کنند تا خطر انتقال کرونا کمتر شود.
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: ۳۳ دفتر خدمات الکترونیک قضایی هم در همه شهرهای استان از ۸ صبح تا ۳ عصر فعال است و بیش از ۷۰ خدمت قضایی را به مردم ارائه می کند . برای جلوگیری از شلوغی در این دفاتر نیز افراد می توانند پیش از مراجعه از طریق تارنمای adliran.ir نوبت بگیرند .
هاشمیان افزود: همه خدمات الکترونیکی در درگاه adliran.ir از طریق اپلیکیشن عدالت همراه در گوشی های موبایل نیز در دسترس است و این برنامه در همه گوشی ها قابل دانلود ، نصب و استفاده است .
وی گفت: البته شرط بهره مندی از خدمات اینترنتی قضایی ، داشتن حساب ثناست که عضویت در آن به راحتی و از طریق مراجعه به نشانی https://sana.adliran.ir/Sana/Index#/Main امکان پذیر است .
وی ادامه داد: شماره تلفن ۱۲۹ هم در طول شبانه روز ، پاسخگوی پرسش های حقوقی و قضایی مردم است و افراد می توانند از مشاوره حقوقی رایگان بهره مند شوند .
وی از مردم خواست: برای کمک به کادر درمان و حفظ جان خانواده های خود جز برای ضرورت خارج نشوند و کارهای قضایی و پیگیری پرونده های خود را اینترنتی انجام دهند.