اقلام پرمصرف رمضان، زیر ذره بین استاندارد

مدیرکل استاندارد گلستان از نظارت و کنترل کارشناسان و بازرسان استاندارد بر اقلام پر مصرف در طرح ویژه ماه رمضان خبر داد.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان،  رضا دهدشتی زاده مدیرکل استاندارد گلستان گفت: همزمان با فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان و در راستای انجام “طرح اجرای هماهنگ استاندارد‌های اجباری” (طاها)، به منظور ارتقا و تامین ایمنی و سلامت جامعه، این اداره کل مانند سال‌های گذشته اقدام به اعزام اکیپ‌های کارشناسی به مراکزعرضه، توزیع و فروش به منظور کنترل فرآورده‌های مشمول استاندارد اجباری، با اولویت کالا‌های پر مصرف در ماه مبارک رمضان می‌کند.

او ادامه داد: این طرح که تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد، از کالا‌های پرمصرف از قبیل انواع فرآورده‌های لبنی، قندوشکر، آردگندم و برنج، زعفران، خرما، روغن مورد مصرف درزولبیا و بامیه در مراکز عرضه و فروش، بازرسی و نمونه برداری انجام می‌شود.

دبیرشورای استاندارد گلستان با اشاره به اهمیت نقش استفاده از کالا‌های استاندارد در سلامت مردم گفت: هدف از اجرای این طرح سالم سازی بازار مصرف و جلوگیری از توزیع کالا‌های بدون کیفیت و فاقد نشان استاندارد است که ضمن جمع آوری کالا‌های غیر استاندارد، با عرضه کنندگان متخلف برخورد قانونی می‌شود.

مدیر کل استاندارد گلستان از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه کالای غیر استاندارد موارد را به تلفن ۱۵۱۷ یا سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۵۱۷ اطلاع رسانی تا کارشناسان این اداره کل در اولین فرصت اقدامات قانونی را اعمال کنند.

او گفت: شهروند گلستانی می‌توانند با ارسال کد ده رقمی مندرج در زیر نشان استاندارد برروی کالا‌های موجود در بازار به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ بصورت رایگان از اصالت پروانه کاربرد علامت استاندارد آن اطمینان حاصل کنند.