معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت گلستان:

توزیع کالاهای اساسی ماه رمضان آغاز شده است

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: توزیع اقلام اساسی ماه مبارک رمضان در بازار آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ساجد خبر، درویشعلی حسن‌زاده با اعلام این مطلب اظهار کرد: ممکن است اقلام اختصاص یافته در این مرحله پاسخگوی نیاز گلستان نباشد که تلاش می کنیم این اقلام از و مسیرهای مطمئن به دست افراد کم برخوردار و جامعه هدف جامعه برسد.

وی با اشاره به کمبود روغن خوراکی طی ماه‌های گذشته در استان بیان کرد: برای رفع این مشکل از چند روز قبل توزیع هزار تن انواع روغن مورد استفاده خانواده ها در استان آغاز شده و التهاب بازار فروکش کرد که امیدواریم با توزیع افزون بر ۸۰۰ تن روغن طی ماه مبارک رمضان، نیاز بازار به این کالای مصرفی تامین شود.

حسن زاده به توزیع ۶۳ تن گوشت قرمز منجد در استان همزمان با ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: این گوشت‌ها در مرحله اول در کلاله، مراوه تپه و گمیشان به قیمت هر کیلو ۸۰۰ هزار ریال توزیع می شود و در مراحل بعدی با اختصاص سهمیه بیشتر در اختیار مردم همه مناطق استان قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: ۶۳۰ تن شکر، ۶۳ تن گوشت قرمز، ۲۰۰ تن برنج و افزون بر ۸۹۰ تن روغن در مراکز عرضه استان توزیع شده و در اختیار مردم گلستان قرار گرفت.

حسن زاده همچنین قیمت برنج توزیع شده در ماه رمضان را هر کیلو ۱۸۵ هزار ریال اعلام کرد و گفت: اولویت توزیع این محصول با مجموعه های تعاونی کارگری و دیگر واحد های دارای سیستم های توزیع هدفمند مانند کمک های مومنانه است.