مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان:

مشکل کم‌آبی شهر ۳۰۰ هزار نفری گرگان در فصل تابستان کاهش می یابد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت که با صرف ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار و اجرای طرح توسعه آبرسانی شامل حفر چند چاه جدید، مشکل کم‌آبی شهر ۳۰۰ هزار نفری گرگان در فصل تابستان کاهش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری ساجد خبر، به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای گلستان، سیدمحسن حسینی در دیدار با فرماندار گرگان اظهار امیدواری کرد که این بسترهای جدید آب رسانی پیش از فرارسیدن فصل تابستان وارد مدار مصرف مشترکان خانگی گرگان شود.

وی افزود: آب شرب شهر گرگان از طریق ۸۰ حلقه چاه تامین می‌شود که در بهترین شرایط، آب تولیدی آن هزار و ۲۵۰ لیتر بر ثانیه است اما گرگان با جمعیت ۳۰۰ هزار نفری به هزار و ۷۵۰ لیتر بر ثانیه آب احتیاج دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان همچنین از اختصاص کد اجرایی برای ساخت سد میرداماد ( شصت کلاته) در سال جاری خبر داد و گفت: برای آغاز اجرای این طرح امسال ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی همچنین با یادآوری خسارت ۴۸ هزار میلیارد ریالی سیل ۹۸ در استان گفت: با وجود اهمیت مهندسی رودخانه در پیشگیری از سیل، سال گذشته ۴۰ درصد از مجموع اعتبار ۷۰ میلیارد ریالی این طرح اختصاص یافت.

پیشتر مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان اعلام کرده بود که ۶۰۰ کیلومتر از رودخانه های پیر استان نیازمند لایروبی است و اجرای آن به ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار احتیاج دارد.