معاون گردشگری میراث فرهنگی گلستان:

امسال ۴۰ هزار و ۹۳۱ مسافر در مراکز اقامتی مجوزدار اقامت داشتند

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: با وجود محدودیت سفر نوروزی به گلستان ناشی از شیوع کرونا مانند ممنوعیت برپایی چادر در تفرجگاه‌ها و اقامت در مدارس و مهمانسراهای ادارات امسال ۴۰ هزار و ۹۳۱ نفر در مراکز اقامتی مجوزدار اقامت داشتند که ۱۰ هزار و ۷۵۸ نفر در هتل‌ها، هزار و ۸۱۷ نفر در هتل آپارتمان‌ها هزار و ۶۲۸ نفر در مهمانپذیرها و بقیه ۱۵۰ اقامتگاه بومگردی اقامت کردند.

به گزارش پایگاه خبری ساجد خبر، یاسر قندهاری با اعلام این مطلب اظهار کرد: لستان ۲۷ هتل، ۱۰ هتل آپارتمان، سه متل، ۱۲ مهمانپذیر، هفت پانسیون، ۱۱۵ اقامتگاه بوم‌گردی، ۴۴ واحد پذیرایی بین راهی، ۲۲ سفره‌خانه سنتی و ۲۲۲ خانه مسافر دارد و برای نوروز امسال ۹ هزار و ۳۵۴ تخت برای اسکان مسافرین تدارک دیده شده بود.

وی افزود: نوروز امسال افزون بر ۴۸۵ هزار نفر از مجموعه‌های فرهنگی، تاریخی، تفریحی و جاذبه‌های طبیعی و گردشگری این استان دیدن کردند.

قندهاری گفت: از این تعداد حدود ۸۲ هزار نفر از مجموعه‌های تاریخی، بیش از ۳۰۲ هزار نفر از جاذبه‌های طبیعی و ۱۰۱ هزار نفر از مراکز تفریحی و گردشگری گلستان دیدن کردند که ۹۶ درصد کمتر از سال ۹۸ است.

به گفته وی سال ۹۹ به دلیل منع تردد و اعمال محدودیت های شدید ناشی از گسترش شیع کرونا، سفر نوروزی در کشور انجام نشد اما در سال ۹۸ با وجود وقوع سیل گسترده در گلستان، افزون بر هشت میلیون نفر از جاذبه های طبیعی و گردشگری این استان دیدن کرده بودند.