۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحد‌های تولیدی استان گلستان پرداخت شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: حدود ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحد‌های تولیدی استان گلستان در سال گذشته پرداخت شد.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از ​تسنیم از  گرگان ، حسین طلوعیان صبح امروز در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان گلستان اظهارداشت : سال گذشته حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحد‌های تولیدی استان پرداخت شد.

وی افزود: در سال گذشته با وجود همه مشکلات و محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا، ۱۵۱ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان گلستان برگزار شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: از محل اعتبارات طرح رونق تولید در سال ۹۹ مبلغ ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحد‌های تولیدی استان پرداخت شد که با توجه به مبلغ پرداخت شده در سال ۹۸ که ۴۶۰ میلیارد تومان بوده رشدی دو و نیم برابری را نشان می‌دهد.

به گفته وی، در مجموع طرح‌های تسهیلاتی رونق تولید، تبصره ۱۸ ، بازسازی و نوسازی و پرداخت مستقیم بانک‌ها نیز طی سال گذشته بیش از ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحد‌های تولیدی استان پرداخت شد.

طلوعیان افزود: در سال ۱۴۰۰ دو طرح تسهیلاتی جدید با عنوان‌های جهش تولید و تام نیز تعریف شده که به منابع تسهیلاتی قبل افزوده خواهد شد و امیدواریم با پشتیبانی از واحدهای تولیدی و رفع موانع آنها شاهد تحقق شعار سال و رونق هر چه بیشتر واحدهای تولیدی استان باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان همچنین گفت: طی سال ۹۹ تعداد ۵۰۸ فقره جواز تاسیس صنعتی با پیش بینی سرمایه‌گذاری ۵۳۴۰۸ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۹۷۷۵ نفر توسط سازمان صنعت معدن و تجارت استان صادر گردید و با توجه به اینکه این ارقام در سال ۹۸ تعداد ۳۸۴ فقره با پیش بینی سرمایه گذاری ۳۱۹۰۵ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۷۵۳۵ نفر بوده از نظر تعداد شاهد رشد ۳۲.۳ درصدی ، سرمایه گذاری ۶۷.۴ درصدی و اشتغال ۲۹.۷ درصدی می باشیم.

وی اظهار کرد: در حوزه پروانه های بهره برداری صنعتی نیز در سال ۹۸ تعداد ۱۳۹ فقره پروانه بهره برداری با سرمایه‌گذاری ۹۰۵۹ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۰۳۶ نفر صادر شده بود که در سال ۹۹ تعداد با رشدی ۴۳.۲ درصدی به ۱۹۹ فقره ، میزان سرمایه گذاری با رشدی ۲۹.۴ درصدی ۱۱۷۱۸ میلیارد ریال و اشتغال با رشدی ۲۱ درصدی به ۲۴۶۴ نفر رسیده است.

به گفته طلوعیان، تعهد اشتغال سال ۹۹ سازمان صمت استان در سامانه رصد ۹۳۰۰ نفر بود که تا تاریخ ۲۵ اسفند سال گذشته ۹۷۴۰ نفر یعنی بالغ بر ۱۰۴ درصد محقق شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان افزود: طی سال گذشته ۹۴۰۹ فقره پروانه کسب جدید با پیش بینی اشتغال ۶۱۲۸ نفر در استان صادر شده که رشدی بالغ بر ۱۵۰ درصد داشته است.