آزادی ۴۹۲ زندانی با کمک خیرین و گذشت شاکیان / بخشش ۶۵ درصد طلب توسط طلبکاران

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: سال گذشته با کمک خیرین، ستاد دیه و گذشت شاکیان ۴۹۲ محکوم مالی از زندان آزاد شدند.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از ​پایگاه اطلاع‌رسانی دادگستری کل استان گلستان، هادی هاشمیان در جلسه امروز هیات امنای ستاد دیه استان اظهار کرد: مجموع بدهی این افراد بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بود که شاکیان ۶۵ میلیارد تومان آن را به بدهکاران بخشیدند.
هاشمیان ادامه داد: یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از باقی طلب را محکومان، نقدی پرداختند و برای پرداخت ۲۹ میلیارد تومان هم درخواست اعسار دادند که با قبول دادگاه، قسطی می‌پردازند.

* کمک ۳۰ میلیارد ریالی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد مستضعفان برای کمک به آزادی این زندانیان
وی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد مستضعفان هم سال گذشته در مجموع بیش از ۳۰ میلیارد ریال برای کمک به آزادی این زندانیان کمک کرد.
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: مابقی این طلب نیز با کمک‌های خیرین  و کمک‌های مردمی در گلریزان‌های مجازی و پرداخت تسهیلات  تامین شد.
هاشمیان افزود: خوشبختانه با همکاری دستگاه‌ها و مشارکت گسترده و بی‌چشمداشت مردم و خیرین سال گذشته اقدامات خوبی برای آزادی زندانیان انجام شد در چند مورد افراد با مراجعه به دادگستری بین ۱۰۰ میلیون تومان

تا ۳۰۰ میلیون تومان برای آزادی زندانیان کمک کردند و تنها شرطشان این بود که نامی از آنها برده نشود و در گمنامی بمانند.
هاشمیان گفت: هم‌اکنون ۱۵۹  محکوم نیازمند در زندان‌های استان هستند و امیدواریم به زودی با همراهی و کمک  مردم استان و خیرین این افراد  نیز آزاد شوند.
وی با بیان اینکه گلستان از استان‌های پیشرو در کمک به آزادی زندانیان است، گفت: علیرغم وقوع سیلاب و شرایط کرونا در سال‌های اخیر اقبال مردم استان به سمت کمک به آزادی زندانیان افزایش یافته است.
هاشمیان  افزود: کمک به آزادی زندانیان در واقع کمک به خانواده‌های  آنان است که این روزها شرایط سختی را سپری می‌کنند.