۹۰ میلیون دلار صادرات از استان گلستان محقق شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: پیش‌بینی صادرات از استان گلستان ۱۱۸ میلیون دلار بود که به علت مشکلات ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا و محدودیت‌های ایجاد شده در حوزه روابط تجاری توسط ترکمنستان، تنها ۹۰ میلیون دلار آن محقق شد.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از ​تسنیم از  گرگان ، حسین طلوعیان صبح امروز در جلسه شورای هم خانواده صنعت معدن و تجارت استان گلستان که با حضور مدیر کل امور استان‌های وزارت صنعت معدن و تجارت برگزار شد ، اظهارداشت: عملکرد سازمان صنعت معدن و تجارت استان گلستان در سال گذشته در بیشتر شاخص‌ها بیش از پیش‌بینی‌ها محقق شده است.

وی گفت: در سال گذشته تعداد ۵۰۸ فقره جواز تاسیس صنعتی با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۵۳۴۰۸ میلیارد ریال و پیش‌بینی اشتغال ۹۷۷۵ نفر توسط سازمان صنعت معدن و تجارت استان صادر شد و با توجه به اینکه این میزان در سال ۹۸ تعداد ۳۸۴ فقره با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۳۱۹۰۵ میلیارد ریال و پیش‌بینی اشتغال ۷۵۳۵ نفر بوده از نظر تعداد شاهد رشد ۳۲.۳ درصدی، سرمایه‌گذاری ۶۷.۴ درصدی و اشتغال ۲۹.۷ درصدی هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت : در حوزه پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی نیز در سال ۹۸ تعداد ۱۳۹ فقره پروانه بهره برداری با سرمایه‌گذاری ۹۰۵۹ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۰۳۶ نفر صادر شده بود که در سال ۹۹ تعداد با رشدی ۴۳.۲ درصدی به ۱۹۹ فقره ، میزان سرمایه‌گذاری با رشدی ۲۹.۴ درصدی ۱۱۷۱۸ میلیارد ریال و اشتغال با رشدی ۲۱ درصدی به ۲۴۶۴ نفر رسیده است.

به گفته طلوعیان، تعهد اشتغال سال ۹۹ سازمان صمت استان در سامانه رصد ۹۳۰۰ نفر بود که تا ۲۵ اسفند سال گذشته ۹۷۴۰ نفر یعنی بیش از ۱۰۴ درصد محقق شد.

وی افزود: در سال گذشته ۹۴۰۹ فقره پروانه کسب جدید با پیش بینی اشتغال ۶۱۲۸ نفر در استان صادر شده که رشدی بالغ بر ۱۵۰ درصد داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت : در صادرات نیز پیش بینی ابتدایی سال استان ۱۱۸ میلیون دلار بود که به علت مشکلات ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا و محدودیت های ایجاد شده در حوزه روابط تجاری توسط کشور ترکمنستان،  تنها ۹۰ میلیون دلار آن محقق شد.