رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گلستان:

قیمت خرید گندم بدون افزایش همان ۴ هزار تومان محاسبه شده است

رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان گلستان گفت:قیمت خرید گندم بدون افزایش همان 4 هزار تومان محاسبه شده که پیش‌بینی می‌شود با این قیمت، گندم امسال مورد مصرف خوراک دام قرار گیرد و رزق مردم با مشکل مواجه شود. انتظار است قیمت خرید تضمینی مورد بازنگری قرار گرفته و حداقل 6 هزار تومان تصویب شود.

به گزارش پایگاه خبری ساجد خبر،علی محمد چوپانی صبح امروز در دیدار با دادستان و رئیس کل دادگستری استان گلستان اظهارداشت:صادرکنندگان استان در انتقال وجه بابت مراودات مالی برون مرزی با مشکل جدی مواجه هستند.

نائب رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان در این جلسه گفت: در تامین قطعات ماشین‌آلات صنعتی مشکل وجود دارد، برخی قطعات نمونه داخلی ندارند و باید از خارج کشور تامین شود، یک راهی بابت تسهیل این موضوع اندیشیده شود.

امیر یوسفی افزود:: در استان گلستان ظرفیت‌های بسیار خوبی وجود دارد اما متأسفانه عمدتا با تصمیم‌های اشتباه موانع زیادی ایجاد می‌شود.

دادستان مرکز استان گلستان هم در این نشست اظهار داشت: توجه به تولید داخل، تنها راه نجات اقصاد است. متاسفانه شاهد هستیم تصمیمات و مقررات لحظه‌ای سبب بروز مشکل در اقتصاد کشور شده است. باید تلاش شود با برنامه‌ریزی، اقتصاد به بازار آزاد سوق پیدا کند.

سیدرضا حسینی افزود: در قراردادهای بانکی نیز پرونده‌های واحدهای تولیدی با دیگر پرونده‌ها تفاوت داشته باشد. در سال گذشته اقدامات نظارتی خوبی در این رابطه انجام شد. دستگاه قضا نیز نسبت به بخش خصوصی دید حمایتی دارد.

در ادامه این جلسه رئیس کل دادگستری استان گلستان هم گفت:

شورای امنیت ملی چند استان از جمله گلستان را مستعد سرمایه‌گذاری دانست که نشان‌دهنده امنیت اجرایی در این استان است.

به گفته هتدی هاشمیان، این اعتقاد وجود دارد که در عمل هم باید شعارهای حمایتی را نشان دهیم، آمادگی داریم با نظرهای مشورتی و ارائه راهکارها، بیش از این مدافع بخش خصوصی باشیم.