دولت درباره قیمت خرید تضمینی گندم تجدیدنظر کند

رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان گلستان گفت: قیمت خرید گندم بدون افزایش همان ۴ هزار تومان محاسبه شده که پیش‌بینی می‌شود با این قیمت، گندم امسال مورد مصرف خوراک دام قرار گیرد و رزق مردم با مشکل مواجه شود.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از ​تسنیم از  گرگان ، علی محمد چوپانی صبح امروز در دیدار با دادستان و رئیس کل دادگستری استان گلستان اظهارداشت: نظر حمایتی دستگاه قضا از بخش خصوصی سبب دلگرمی این قشر عظیم شده است.

وی با اشاره به قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی، اظهار کرد: قیمت خرید گندم بدون افزایش همان ۴ هزار تومان محاسبه شده که پیش‌بینی می‌شود با این قیمت، گندم امسال مورد مصرف خوراک دام قرار گیرد و رزق مردم با مشکل مواجه شود. انتظار است قیمت خرید تضمینی مورد بازنگری قرار گرفته و حداقل ۶ هزار تومان تصویب شود.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان گلستان افزود: صادرکنندگان استان در انتقال وجه بابت مراودات مالی برون مرزی با مشکل جدی مواجه هستند.

هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری استان گلستان هم در این جلسه اظهار داشت: شورای امنیت ملی چند استان از جمله گلستان را مستعد سرمایه‌گذاری دانست که نشان‌دهنده امنیت اجرایی در این استان است.

وی افزود: این اعتقاد وجود دارد که در عمل هم باید شعارهای حمایتی را نشان دهیم، آمادگی داریم با نظرهای مشورتی و ارائه راهکارها، بیش از این مدافع بخش خصوصی باشیم.

سیدرضا سیدحسینی دادستان مرکز استان گلستان هم در این نشست اظهار داشت: توجه به تولید داخل، تنها راه نجات اقصاد است. متاسفانه شاهد هستیم تصمیمات و مقررات لحظه‌ای سبب بروز مشکل در اقتصاد کشور شده است. باید تلاش شود با برنامه‌ریزی، اقتصاد به بازار آزاد سوق پیدا کند.

دادستان مرکز استان گلستان افزود: در قراردادهای بانکی نیز پرونده‌های واحدهای تولیدی با دیگر پرونده‌ها تفاوت داشته باشد. در سال گذشته اقدامات نظارتی خوبی در این رابطه انجام شد. دستگاه قضا نیز نسبت به بخش خصوصی دید حمایتی دارد.

امیر یوسفی نائب رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان نیز در این دیدار اظهار کرد: در تامین قطعات ماشین‌آلات صنعتی مشکل وجود دارد، برخی قطعات نمونه داخلی ندارند و باید از خارج کشور تامین شود، یک راهی بابت تسهیل این موضوع اندیشیده شود.

وی گفت: در استان گلستان ظرفیت‌های بسیار خوبی وجود دارد اما متأسفانه عمدتا با تصمیم‌های اشتباه موانع زیادی ایجاد می‌شود.

یوسفی تاکید کرد: سیستم بانکی در مقابل رونق تولید مقاومت می‌کنند و فعالان اقتصادی در شرایط بسیار سختی فعالیت می کنند.

امیر عابدی عضو هیئت نمایندگان اتاق گرگان و رئیس اتاق مشترک ایران و قزاقستان نیز گفت: متأسفانه شاهد هستیم با نبود برنامه‌ریزی، بالاترین مقامات کشور درگیر کوچکترین موضوعات کشور از جمله مشکلات مرغ و تخم‌مرغ، شده‌اند.

وی افزود: حس مسئولیت‌شناسی بخش خصوصی در زمان‌ها و رویدادهای مختلف کشور، از جمله جنگ تحمیلی، سیل، کرونا و اتفاقات دیگر، قابل لمس است.