مدير كل شيلات گلستان خبر داد:

تشکیل کمیته اجرایی تفاهم نامه سه جانبه شیلات، وزارت تعاون، استانداری

مدير كل شيلات گلستان گفت: در راستاي اجراي تفاهم نامه سه جانبه سازمان شيلات ايران، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي و استانداري گلستان، كه در خصوص رشد و توسعه توليد در بخ شيلات و صنعت آبزي پروري استان منعقد گرديد، كميته اي متشكل از كارشناسان، جهت پيگيري و اجراي مصوبات اين تفاهم نامه تشكيل مي شود.

به گزارش پایگاه خبری ساجد خبر،سید جواد قدس علوی در جلسه بررسی مفاد و چگونگی اجرایی شدن این تفاهم نامه سه جانبه تصریح کرد: جهت شفاف سازی موضوعات این تفاهم نامه از جمله میزان و نوع تسهیلات، شرایط جذب و شرایط متقاضیان اخذ این تسهیلات، نشست هایی برگزار می گردد و به زودی با تدوین دستورالعمل اجرایی روند اجرای این تفاهم نامه کلید می خورد.

وی افزود: طبق نظر دکتر حق شناس استاندار گلستان و سیاست های شیلات، اولویت انتخاب سرمایه گذاران، متقاضیان بومی هستند و چنانچه هر یک از تعاونی ها یا اشخاص بومی توانایی و شرایط این سرمایه گذاری را داشته باشند یقینا اولویت با این افراد است.

وی با توجه به مصوب شدن ۱۰۰۰۰ میلیارد ریال در قالب تسهیلات تلفیقی (وام روستایی و منابع در اختیار بانک)در خصوص پیگیری مصوبات این جلسه خاطر نشان کرد: براساس مصوبات این جلسه مقرر گردید اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، شرایط و جزئیات تسهیلات ۴۰۰۰ میلیارد ریالی، نحوه تخصیص منابع و تامین اعتبار تسهیلاتی، روش تامین (جزئیات و فرایندها) را از وزارت متبوع خود پیگیری نماید.

مهندس قدس علوی گفت: شرایط تامین و تخصیص اعتبار تسهیلاتی ۶۰۰۰ میلیارد ریالی نیز به منظور اجرایی شدن، از سوی شیلات استان و استانداری گلستان در حال بررسی است که امیدواریم به زودی فرایند جذب این تسهیلات و اعطا به سرمایه گذاران متقاضی آغاز گردد.

وی نقش زنجیره تولید را در این تفاهم نامه پررنگ دانست و اذعان داشت: در این تفاهم نامه یک نگاه کلی به صنعت میگو و خاویاری وجود دارد که با اجرایی شدن آن کل مجموعه زنجیره تولید مورد حمایت قرار می گیرد.

مدیر کل شیلات گلستان در پایان با اشاره به اهمیت بعد زمانی اجرای تفاهم نامه سه جانبه شیلات، وزارت تعاون و استانداری گفت: تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا هر چه سریعتر و در کمترین زمان این تفاهم نامه وارد فاز اجرایی گردد.