دسترسی بیش از ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار و ۱۰۰ درصد شهرهای استان به شبکه ملی اطلاعات

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان در گزارش اقدامات انجام شده در سال 99 از اتصال بیش از 90درصدی روستاهای بالای 20 خانوار استان و 100 درصد شهرهای استان به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.
به گزارش ساجد خبر، محمد احمدی با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته با شیوع ویروس کرونا، لزوم ایجاد دسترسی مردم شهر و روستا به شبکه ملی اطلاعات بیش از پیش احساس می شد و با برنامه ریزی های انجام شده و تلاش مجموعه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان شاهد فعالیت های خوبی از جمله ایجاد و توسعه پوشش بالای ۹۰درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به اینترنت و همچنین اتصال کلیه مدارس شهری و روستایی استان به شبکه ملی اطلاعات بودیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۹۹ درصد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان دارای حداقل یک ارتباط (اپراتورهای ثابت و سیار) هستند و در برخی از مناطق کوهستانی استان که یک اپراتورسیار فعال وجود داشته با برقراری رومینگ ملی توانستیم مشکل پوشش را برطرف کنیم.
رئیس شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ادامه داد: پروژه تار نیز از دیگر پروژه های مهم این اداره کل به شمار می رود که به منظور برقراری ارتباط فیبر نوری به ۳۳ سایت تلفن همراه و مرکز مخابرات  روستایی به طول تقریبی ۱۲۹کیلومتر فیبر نوری با رشد حدود ۷۵.۷۵ درصدی در استان اجرا شده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به زیرساخت های ایجاد شده در استان گفت: در دوران کرونا بخش عمده ای از خدمات آموزشی، اقتصادی، اداری و خدماتی بر بستر شبکه ملی اطلاعات در شهرها و روستاهای استان با کیفیت مطلوب در دسترس مردم شهر و روستا قرار گرفت.