امام جمعه موقت گرگان:

مسئولان به منافع مردم توجه بیشتری داشته باشند

حجت الاسلام لیوانی گفت: برای تحقق شعار سال باید قوانین شفاف در مجلس تصویب شود و امیدواریم مسئولان مملکت به منافع مردم توجه بیشتری داشته باشند و آنچه منافع جامعه اقتضا می کند را اجرایی کنند.

به گزارش ساجد خبر، حجت الاسلام قاسم لیوانی امروز در نماز جمعه عبادی سیاسی شهر گرگان اظهار کرد: رفاه اقتصادی جامعه در گروه دو عنصر محوری《 کوشش در تولید》 و《 قناعت در مصرف》 است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در جامعه ما رقابت ناسالمی در جامعه وجود دارد، ادامه داد:  در بسیاری از موارد مانند مانند مسکن، لباس، غذا، خودرو و لوازم زندگی اسراف و زیاده‌روی را شاهد هستیم که باید قناعت صورت گیرد.

امام جمعه موقت گرگان تصریح کرد:  مقصود از تولید اشتغال به کار مشروع برای تامین زندگی و پیشرفت جامعه است و در روایات ما هم فراوان به این امر توصیه شده و سیره ائمه ما هم چنین است.

وی اضافه کرد: گسترش رفاه معقول و عزتمندانه برای خانواده لازم است و باید سرپرست خانواده برای رفاه خانواده تلاش کند.

امام جمعه گرگان تاکید کرد: برای تحقق شعار سال باید قوانین شفاف وجدید در مجلس تصویب شود تا اثر بخش باشد زیرا قوانین فعلی کارایی لازم را ندارد.

لیوانی ادامه داد: قوانین جدید راهگشا برای قوه مجریه خواهد بود تا بتواند به تولید شتاب ببخشد.

وی اذعان کرد: در برخی مواقع افراد و مسئولان هستند که اجازه تولید مطلوب و کافی را نمی دهند و با تفسیر غلط از مقررات جلوی تولید سنگ اندازی می کنند.

لیوانی در بخش از سخنانش یادآورشد: همه در برابر نیازمندان مسئول بوده و باید از کسانی که درآمد نداشته یا درآمد آنها اندک است، حمایت شود.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کارگران روزمزد گفت: بسیاری از این افراد سرافکنده به خانه برمی‌گردند و شرمنده زن و فرزند خود می شوند.

لیوانی بیان کرد: درست است که کمک هایی تحت عنوان یارانه و کمک معیشتی به آنها می‌شود اما با وجود گرانی ها و افزایش روز به روز قیمت ها، این کمک ها دردی از آنها دوا نمی‌کند.

امام جمعه موقت ابراز کرد: از یک طرف جوانان را به ازدواج و تشکیل خانواده ترغیب می کنیم اما با وجود تنگناهای اقتصادی و نیازمندی آنها به مسکن و لوازم زندگی، این امر برای اکثر آنها میسر نیست.

وی تاکید کرد: امیدواریم مسئولان مملکت به منافع مردم توجه بیشتری داشته باشند و آنچه منافع جامعه اقتضا می کند را اجرایی کنند.

لیوانی متذکرشد: مملکت ما سرزمین فقیری نیست بلکه منابع زیادی داریم و باید آنها را استخراج کرده و صرف رفاه حال مردم کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر دشمنان حتی حاضر نیستند اقلام و مواد مورد نیاز به واکسن را در اختیار ایران قرار دهند و با روش‌های مختلف ممانعت می‌کنند.

لیوانی افزود: بسیاری از تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی فرسوده است که اگر تحریم نبودیم باید آنها را دور می انداختیم اما الان مجبور هستیم با هزینه‌های زیاد آنها را تعمیر و استفاده کنیم.

امام جمعه گرگان در خاتمه گفت: همه مسئولان،نمایندگان مجلس، قوه مجریه و قضائیه همه باید دست به دست هم دهند و موانع راه تولید را برطرف کنند تا جامعه نیاز به بیگانگان نداشته باشد و به خودکفایی برسد.